İçindekiler[gizle]

Dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan Barselona, her yıl on binlerce turiste ev sahipli yapmaktadır. Şehrin bir çok noktasında bulunan eşsiz mimari yapıları, sıcak kanlı halkı ve bir o kadarda muhteşem yemekleri ile Barselona her zaman gezilecek yerler listesinde en başı almıştır. Yolcu.com ile Barselona uçak bileti aldıktan sonra geriye seyahat öncesi araştırma yapmak, Barselona'nın gezilecek yerlerini önceden bilmek büyük bir önem taşır.  Bizlerde sizler için mini bir Barselona'da Gezilecek Yerler listesi hazırladık.

Plaça de Catalunya

Plaça de Catalunya, Barselona’nın merkezinde olması ve turistik bölgelere yakın olması sebebiyle gezi merkeziniz olması. Size önerim otelinizi bu bölgeden seçmeniz. Böylece her yere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Barselona’nın iki önemli caddesi Passeig de Gracia ve Las Ramblas, Plaça de Catalunya’ya oldukça yakın.

Barselona Katedrali

Barselona’da gotik mimarinin örneklerine sıkça rastlayacaksınız. Barselona Katedrali, muhteşem mimarisi ile turistlerin uğrak yerlerinden biridir. Ayrıca zaman zaman katedralin önünde canlı müzik de oluyor.

Nou Camp

Barselona seyahati süresince vaktiniz varsa, Messi’nin ayak bastığı stadı görmeden gitmeyin. Futbolu sevin sevmeyin, Nou Camp turu eşsiz bir deneyim sunuyor insana. Eski futbolcuların resimleri, kupalar, tarihi bilgiler ve stad turu sayesinde bu kulübe olan saygınız artıyor. Tur fiyatları 20-25 Euro arasında değişebiliyor.

La Rambla Caddesi


Barselona’nın en popüler caddesi olan La Rambla, şehirde gezilecek yerlerin başında geliyor. Plaça de Catalunya’dan Port Vell’e doğru uzanan 5 küçük caddenin birleşmesiyle oluşan meydanda, birçok kafe, alışveriş merkezi, müze, kuyumcu bulunuyor. Palau de la Virreina, Colomb Abidesi, Mercat de la Mercat Pazarı, Denizcilik Müzesi burada görülmeye değer yerler arasında.

Picasso Müzesi


Şehrin en meşhur müzelerinden biri olan Picasso Müzesi La Libera’da sizi bekliyor. Picasso’nun 3.500’den fazla eserinin yer aldığı müze, bir resim galerisi havasında. “The First Communion” (İlk arkadaşlık) ve “Science and Charity” (Bilim ve Hayırseverlik) Müze’nin en dikkat çeken parçalarından ikisi. Ayrıca Picasso’nun Mavi dönemine ait çalışmaları görülmeye değer.

Guell Parkı


Ünlü mimar Gaudi’nin 14 yıllık emeğinin bir sonucu olan Park Guell, şehrin en büyük ve en hareketli bahçelerinden biri. Gaudi’ye özgü kıvrımlar ve seramik parçalarından yapılmış mozaiklerle, sıra dışı taş yapılarla süslü park, UNESCO Dünya Mirasları listesinde de yer almakta. Passeig de Gracia’nın arkasındaki tepede konumlanan parkta yeşillikler içinde huzurlu bir yürüyüşe çıkabilir, eşsiz bir Barselona manzarasına tanıklık edebilirsiniz.

Montjuic Tepesi


Şehirde uğramanız gereken yerlerden biri de Montjuic tepesi. Bu tepeye çıkmadan şehirden ayrılmak büyük bir eksiklik olur. Montjuic tepesinde teleferiğe binerek gün batımını seyredebilirsiniz.
 

Kategoriler: Şehir Rehberi