Lufthansa Havayolları Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Lufthansa Havayolları

Yaygın olarak Lufthansa olarak bilinen Deutsche Lufthansa AG (veya JSC), bayrak taşıyıcısı ve iştirakleri ile birleştiğinde, aynı zamanda Avrupa'nın en büyük havayolu şirketi olan havayolu şirketidir. Şirketin adı "hava" anlamına gelen Almanca Luft kelimesi ve Hansa Birliği için Hansa'dan geliyor. Lufthansa, 1997 yılında kurulan dünyanın en büyük havayolu ittifakı olan Star Alliance'ın kurucu üyelerinden biridir.

Kendi hizmetlerinin yanı sıra, Avusturya Havayolları, İsviçre Uluslararası Havayolları, Brüksel Havayolları ve Germanwings de dahil olmak üzere Eurowings (Alman Hava Yolları Grubu olarak Lufthansa tarafından İngilizce olarak anılır) dahil olmak üzere, yan yolcu havayollarına sahip olmak, Deutsche Lufthansa AG'nin havacılık ile ilgili birkaç şirketi vardır. Lufthansa Grubunun bir parçası olarak Lufthansa Technik ve LSG Sky Chefs. Toplamda, 700'den fazla uçağı var ve onu dünyanın en büyük havayolu filolarından biri yapıyor.

Lufthansa'nın kayıtlı ofisi ve şirket merkezi Köln'dedir. Lufthansa Havacılık Merkezi olarak adlandırılan ana operasyon üssü, Lufthansa'nın Frankfurt Havalimanı'ndaki ana merkezinde ve ikincil merkezi ise, ikincil bir Uçuş Operasyon Merkezinin tutulduğu Münih Havalimanı'ndadır.

Popüler Havalimanları

Iğdır Şehit Bülent Aydın Havalimanı
Zonguldak Çaycuma Havalimanı
Adana Şakirpaşa Havalimanı
Bursa Yenişehir Havalimanı
Tekirdağ Çorlu Havalimanı