Kilis - Kahramanmaraş Otogarı Otobüs Bi̇leti̇

Yolcu.com ayrıcalığıyla Kilis - Kahramanmaraş Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Kilis Şehir Rehberi

Kilis

Önceleri Gaziantep’in bir ilçesi olan Kilis daha sonraları il statüsüne sahip olmuştur. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde Türkiye-Suriye sınırına yakın Gaziantep yolu üzerinde yer alan Kilis, her tarafı üzüm bağları ve zeytinliklerle dolu olan, bir şehirdir. Şehrin tarihi M.Ö yılına kadar dayanmaktadır.  Kilis’te Asurlular, Hurri- Mitaniler, Hititler , Persler , Romalılar , Bizanslılar ve Osmanlı dönemlerini yaşamıştır  . Akdeniz iklim kuşağına sahip olan Kilis, bu nedenden ötürü yazları sıcak ve kurak, kışları ise soğuk ve nemlidir. Kilis otobüs bileti şimdi yolcu.com’da!

Kilis Gezilecek Yerler

Ravanda Kalesi : Kalenin inşa edildiği zaman hakkında kesin bir bilgi olmamakla birlikte, dağ yamacındaki görkemli yapıya hayran kalacaksınız. 

Oylum Tümülüsü: Şehir içinde çok sayıda tümülüs (Tümülüs, Latince bir sözcük olup, bir mezar ya da mezarlık içeren, toprak yığılarak oluşturulmuş tepeciklere verilen addır. ) bulunmasına rağmen, Kalkolitik Çağ'a tarihlenen yerleşimlerin bulunduğu Oylum Tümülüsü ayrıca görülmeyi hak ediyor.  Oylum Tümülüsü Anadolu, Suriye ve Mezopotamya tümülüsleri arasında en büyük tümülüstür.

Kuzeyne:  Abbasi, Bizans, Hitit ve Roma mimarilerinin etkisini gösteren eski kalıntıları, kaleleri ve diğer kalıntılarıyla Kuzeyne'nin eski şehri, bir açık hava müzesidir. Kilis otobüs bileti alarak mutlaka görmelisiniz.

Korus: Kilis'in 20 kilometre kadar doğusunda bulunan bir Roma şehri olan Korus, kale kalıntıları, tapınağı ve Roma tarzı tiyatrosu ile bambaşka bir deneyim sunuyor.

Akpınar: Zeytinlikler, meyve bahçeleri ve üzüm bağları ile çevrili kristal berraklığındaki suları ile Akpınar Kilislilerin gözde uğrak yeridir. 

Söğütlüdere: Söğütlüdere, yaz ve bahar aylarında daha çok Kilislilerin uğrak yeri olan bir eğlence ve piknik alanıdır. Bu aylarda biraz kalabalık olsa da parkın gür yeşilliği ve serin akarsuları sizi buraya aşık edecek. 

21 Haziran 2021,Açık
Kilis
30°
30°21 Haziran 2021
28°22 Haziran 2021
30°23 Haziran 2021
32°24 Haziran 2021
33°25 Haziran 2021

Mobil Uygulama

Kahramanmaraş Otogarı

Kahramanmaraş, Türkiye'nin Akdeniz bölgesinin kuzeydoğu ucunda yer alır ve Osmaniye, Adana, Kayseri, Sivas, Malatya, Adıyaman ve Gaziantep ile komşudur. Şehir, Türk Kurtuluş Savaşı sırasında halklarının özverili savaş çabaları nedeniyle, Türkçede kahraman anlamına gelen “Kahraman” anlamına gelen tarihi adına 1973 yılında eklenmiştir. Bugün şehir, muhteşem kültürel ve tarihi cazibe merkezleri ile bölgesinin popüler bir destinasyonudur.   Kahramanmaraş’a bir çok ilden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında büyükşehirlerden Kahramanmaraş’a gün içerisinde birden çok sefer düzenlenir. Türkiye’nin hemen her şehrinden Kahramanmaraş otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir. 100′den fazla otobüs firmasının Kahramanmaraş’a seferi bulunmaktadır. Kahramanmaraş Otogarı görünüm ve  hizmet itibariyle bir hava alanını andırmakla birlikte 100′ün üzerindeki otobüs firmaları Kahramanmaraş’dan hemen her ile otobüs seferleri düzenlemektedir. 

Kahramanmaraş Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Kahramanmaraş otobüs bileti almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Kahramanmaraş Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Kahramanmaraş ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 21:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte şehrin pek çok ana durağından kalkan B/36-A ve B/36-B  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz. 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Kilis - Kahramanmaraş Otogarı otobüs bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla firmanın en ucuz otobüs seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Kilis - Kahramanmaraş Otogarı otobüs biletini satın alabilirsiniz
Yolcu.com sizden komisyon ücreti almaz! Yolcu.com ile Kilis - Kahramanmaraş Otogarı otobüs bileti satın alırken sadece biletin fiyatını ödersiniz.
Yolcu, size tüm otobüs firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata otobüs bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde otobüs biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Kilis - Kahramanmaraş Otogarı otobüs bileti aldıktan sonra seyahat saatinden 30 dk. önce otogara gitmeniz yeterlidir.
Otobüs biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.