Adana Şakirpaşa Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Adana Şakirpaşa Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Adana Şakirpaşa Havalimanı

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana'nın güneyinde ve şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı 1937 yılında açılmış olup hem askeri hem sivil uçuşlar için hizmet vermeye

Adana Şakirpaşa Havalimanı Rehberi

Adana Şakirpaşa Havalimanı, Adana'nın güneyinde ve şehir merkezine 4 km uzaklıkta yer almaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı 1937 yılında açılmış olup hem askeri hem sivil uçuşlar için hizmet vermeye başlamıştır. 1956 yılından itibaren askeri uçuşlara kapatılmış olup tamamen sivil uçuşlar için hizmet vermeye başlamıştır. Havalimanında iç hatlar, dış hatlar ve kargo terminali olmak üzere üç terminal bulunmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı’nda hem yurt içi hem yurt dışı uçuşlar gerçekleşmektedir. Ankara, İstanbul, Bodrum, Antalya, İzmir, Trabzon, Diyarbakır, Van gibi şehirlere aktarmasız uçuşlar gerçekleşmektedir. Ayrıca Almanya ve Kıbrıs gibi ülkelere direkt uçuşlar yapılmaktadır. Adana Şakirpaşa Havalimanı yolcu trafiğine göre Türkiye’de ilk 6’ya Avrupa’da ise 77. sıraya girmeyi başarmıştır. 2019 yılında toplam 5.630.674 yolcuya hizmet vermiştir. Siz de Adana uçak bileti alarak Adana’ya seyahat edebilirsiniz.

Adana Şakirpaşa Havalimanı Çukurova bölgesine önemli ölçüde katkı sağlamaktadır. Adana uçak bileti alarak aynı zamanda Mersin, Osmaniye, Tarsus gibi şehirlere gidebilirsiniz. Havaalanı dışında bulunan Adana HAVAŞ servisleri gün boyunca Ceyhan, Osmaniye, Tarsus ve Mersin’e gitmektedir. Aynı zamanda havalimanı dışında bulunan otobüs durağı sayesinde şehir merkezine kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz.

 

Adres: Turhan Cemal Beriker Blv., 01000 Seyhan/Adana,

Türkiye Kodu: ADA 

Rakım: 213′ 

Telefon: +90 322 435 03 80 

Havalimanı tipi: Sivil

 

Adana Şakirpaşa Havalimanı