Amerika Birleşik Devletleri - Kosta Rika Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Amerika Birleşik Devletleri - Kosta Rika uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika'da Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu sınırında bulunan bir ülkedir. Komşu ülkeler Kanada ve Meksika'dır. Amerika Birleşik Devletleri'nin coğrafyası batıda dağlar, geniş bir orta ova ve doğuda alçak dağlarla çeşitlilik gösterir. Hükümet sistemi, güçlü bir demokratik geleneğe sahip, anayasaya dayalı bir federal cumhuriyettir; devlet başkanı ve hükümet başkanı cumhurbaşkanıdır. Amerika Birleşik Devletleri, merkezi ekonomik planlama ve hükümet düzenlemesi ile birlikte çeşitli özel özgürlüklerin bulunduğu gelişmiş bir karma ekonomiye sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri, Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) üyesidir. Amerika Birleşik Devletleri, tarihi boyunca bir göçmenler ulusu olmuştur. Nüfusü, dünyanın her yerinden sığınma ve daha iyi bir yaşam tarzı arayan insanlarla çeşitlilik gösterir. Ülke altı bölgeye ayrılmıştır - New England, Orta Atlantik, Güney, Orta Batı, Güneybatı ve Batı.'dır.

ABD 50 eyaletten oluşur : Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts , Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, Kuzey Karolina, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Karolina, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Batı Virginia, Wisconsin ve Wyoming. ABD'nin başkenti Washington DC'nin bulunduğu Columbia Bölgesi, hükümetin yürütme, yasama ve yargı organlarının bulunduğu yerdir.

Amerika Birleşik Devletleri, çeşitli kentsel ve doğal turizm destinasyonları ve cazibe merkezleri ile doludur. Uluslararası tarihi nedeniyle pitoresk doğası ve farklı kültürel yönleriyle bilinir. Başlıca destinasyonlardan bazıları Rushmore Dağı, Pike Place Market, Venice Sahili, Mesa Verde, Kenedy Uzay Merkezi, San Antonio'daki River Walk, Büyük Kanyon, Las Vegas ve Washington DC Ülkede toplam 24 UNESCO dünya mirası bulunmaktadır. .Çoğunluğu Meksika, Kanada ve Birleşik Krallık'tan olmak üzere her yıl yaklaşık 70 milyon turist ziyaret etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok ziyaret edilen 3. ülkesidir.

Amerika Birleşik Devletleri Lokasyonu

Amerika Birleşik Devletleri Popüler Uçuş Noktaları

Mobil Uygulama

Kosta Rika

Kosta Rika

Kosta Rika Cumhuriyeti, 7 şehirden oluşan eski bir İspanyol kolonisidir. En önemli şehirleri San José, Alajuela ve Cartago'dur. Orta Amerika'da, Panama ve Nikaragua sınırında yer almaktadır. Ülkenin yüzölçümü 51.100 kilometrekaredir. Arazisi kıyı ovaları ve engebeli volkanik dağlarla çevrilidir. İklimi tropik ve subtropikaldir ve Aralık'tan Nisan'a kadar kuru bir mevsim daha sonra Mayıs'tan Kasım'a kadar yağışlı bir mevsim vardır.

Kosta Rika'nın nüfusu 4,9 milyonun üzerindedir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 324.188'den fazla nüfusu ile en kalabalık şehir olan San José'dir. Diğer büyük şehirleri Alajuela ve Cartago'dur. Ülkenin en büyük havalimanı, yıllık 5,3 milyonun üzerinde yolcu ile Juan Santamaría Uluslararası Havalimanı'dır (SJO). Juan Santamaría Uluslararası Havalimanı Orta Amerika'daki en yoğun 2. havalimanı özelliğine sahiptir. Adını ulusal kahraman Juan Santamaria'dan almıştır.  Bugüne kadar, Kosta Rika kültürü İspanyol kültüründen güçlü bir şekilde etkilenmiştir. Nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Resmi dil İspanyolcadır. Kosta Rika'nın hukuk sistemi İspanyol medeni kanununa dayanmaktadır. Resmi para birimi Kosta Rika Colón'dur

Kosta Rika inanılmaz derecede popüler bir turizm destinasyonudur. Ülke, çeşitli kentsel ve doğal turistik mekanlarla doludur. Geniş kumsalları ve doğası ile bilinir. Başlıca destinasyonlardan bazıları Manuel Antonio Ulusal Parkı, Arenal Volkanı, Monteverde ormanları ve San José'nin başkentidir. Kosta Rika, çoğunluğu Kuzey Amerika'dan olmak üzere her yıl yaklaşık 3 milyon turisti ziyaret ediyor. Kosta Rika uçak bileti artık yolcu.com'da!

Kosta Rika Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Amerika Birleşik Devletleri - Kosta Rika uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Amerika Birleşik Devletleri - Kosta Rika uçak biletini satın alabilirsiniz
Amerika Birleşik Devletleri - Kosta Rika uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.