Amerika Birleşik Devletleri - Somali Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Amerika Birleşik Devletleri - Somali uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika'da Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu sınırında bulunan bir ülkedir. Komşu ülkeler Kanada ve Meksika'dır. Amerika Birleşik Devletleri'nin coğrafyası batıda dağlar, geniş bir orta ova ve doğuda alçak dağlarla çeşitlilik gösterir. Hükümet sistemi, güçlü bir demokratik geleneğe sahip, anayasaya dayalı bir federal cumhuriyettir; devlet başkanı ve hükümet başkanı cumhurbaşkanıdır. Amerika Birleşik Devletleri, merkezi ekonomik planlama ve hükümet düzenlemesi ile birlikte çeşitli özel özgürlüklerin bulunduğu gelişmiş bir karma ekonomiye sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri, Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) üyesidir. Amerika Birleşik Devletleri, tarihi boyunca bir göçmenler ulusu olmuştur. Nüfusü, dünyanın her yerinden sığınma ve daha iyi bir yaşam tarzı arayan insanlarla çeşitlilik gösterir. Ülke altı bölgeye ayrılmıştır - New England, Orta Atlantik, Güney, Orta Batı, Güneybatı ve Batı.'dır.

ABD 50 eyaletten oluşur : Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts , Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, Kuzey Karolina, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Karolina, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Batı Virginia, Wisconsin ve Wyoming. ABD'nin başkenti Washington DC'nin bulunduğu Columbia Bölgesi, hükümetin yürütme, yasama ve yargı organlarının bulunduğu yerdir.

Amerika Birleşik Devletleri, çeşitli kentsel ve doğal turizm destinasyonları ve cazibe merkezleri ile doludur. Uluslararası tarihi nedeniyle pitoresk doğası ve farklı kültürel yönleriyle bilinir. Başlıca destinasyonlardan bazıları Rushmore Dağı, Pike Place Market, Venice Sahili, Mesa Verde, Kenedy Uzay Merkezi, San Antonio'daki River Walk, Büyük Kanyon, Las Vegas ve Washington DC Ülkede toplam 24 UNESCO dünya mirası bulunmaktadır. .Çoğunluğu Meksika, Kanada ve Birleşik Krallık'tan olmak üzere her yıl yaklaşık 70 milyon turist ziyaret etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok ziyaret edilen 3. ülkesidir.

Amerika Birleşik Devletleri Lokasyonu

Amerika Birleşik Devletleri Popüler Uçuş Noktaları

Mobil Uygulama

Somali

Somali

637.655 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Somali veya resmi adıyla Somali Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en doğusunda yer alır. Kuzeybatısında Cibuti, güneybatısında Kenya, doğusunda Hint Okyanusu, batısında Etiyopya kuzeyinde Aden Körfezi ve Yemen yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri olan Mogadişu ülkenin başkentidir. En çok ziyaret alan şehirleri Mogadişu, Boorama ve Hergeisa’dır. Somali'nin nüfusu yaklaşık olarak 16 milyondur. Somalice ve Arapça olmak üzere iki adet resmi dil vardır. Somali, kurak ve sıcak bir tropikal iklime sahiptir. Amerikan Doları ve Somali Şilini ülkenin iki resmi para birimidir. Yağışlar oldukça azdır ve mevsimlere göre sıcaklık değişiklikleri yüksektir. Temmuz-Eylül arası ve Aralık-Mart ayları arasındaki dönem ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimleridir. Somali yerel saati Türkiye saatine göre 1 saat daha ileridir. Ülkeye giriş yapıcak Umuma Mahsus(Bordo), Diplomatik(Siyah/Kırmızı), Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaportuna sahip olan Türk vatandaşlarımızın Somali Vizesi almaları gerekmektedir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Somali uçak bileti ile direk uçuş seferlerini tercih etmeniz durumunda ortalama 6 saatlik süre zarfında Somali’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Somali Gezilecek Yerler 

Lag Badana Ulusal Parkı: Somalinin güneyinde Lower Juba kentinde yer alan ulusal park 1989 yılından beri hizmet vermektedir. Ülkede kurulan ilk milli park olma özelliğini taşıyan Lag Badana Ulusal Park, 200'den fazla bitki türünü ve nadir bulunan orman antilobu gibi hayvanlara ev sahipliği yapıyor. 

Mogadişu Katedrali: Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan katedral İtalyanlar tarafından 1928 yılında inşa edilmiş. Mimar Antonio Vandone tarafından tasarlanan yapı şehrin önemli yapılarından biri olsa da 2008 yılında terör grupları tarafından hasara uğratılmıştır. 

Arba'a Rukun Cami: Mogadişu'nun başkentindeki en eski İslami ibadet yerlerinden biri olan cami 667 yılında inşa edilmiş. Somali'nin önemli dini yapılarında biri olan cami günümüzde de ibadete açık. 

Ulusal Müze: Ülkenin geçmişine ışık tutan müze, birçok tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapıyor. Giyim, el aletleri, para çeşitleri gibi birçok eserin bulunduğu müze ülke hakkında merak edilenleri yanıtlıyor. 

Laas Geel Mağarası: MÖ 20000 li yıllara dayanan, Somaliland’ın Hargeisa'nın kırsal eteklerinde, ülkenin Maroodi Jeex bölgesinde yer alan mağara içerisinde bulunan çizimler ve görüntüsüyle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 

Somali Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Amerika Birleşik Devletleri - Somali uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Amerika Birleşik Devletleri - Somali uçak biletini satın alabilirsiniz
Amerika Birleşik Devletleri - Somali uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.