Amerika Birleşik Devletleri - Yeni Zelanda Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Amerika Birleşik Devletleri - Yeni Zelanda uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri

Amerika Birleşik Devletleri, Kuzey Amerika'da Atlantik Okyanusu ve Pasifik Okyanusu sınırında bulunan bir ülkedir. Komşu ülkeler Kanada ve Meksika'dır. Amerika Birleşik Devletleri'nin coğrafyası batıda dağlar, geniş bir orta ova ve doğuda alçak dağlarla çeşitlilik gösterir. Hükümet sistemi, güçlü bir demokratik geleneğe sahip, anayasaya dayalı bir federal cumhuriyettir; devlet başkanı ve hükümet başkanı cumhurbaşkanıdır. Amerika Birleşik Devletleri, merkezi ekonomik planlama ve hükümet düzenlemesi ile birlikte çeşitli özel özgürlüklerin bulunduğu gelişmiş bir karma ekonomiye sahiptir. Amerika Birleşik Devletleri, Asya-Pasifik Ekonomik İşbirliği (APEC) ve Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması (NAFTA) üyesidir. Amerika Birleşik Devletleri, tarihi boyunca bir göçmenler ulusu olmuştur. Nüfusü, dünyanın her yerinden sığınma ve daha iyi bir yaşam tarzı arayan insanlarla çeşitlilik gösterir. Ülke altı bölgeye ayrılmıştır - New England, Orta Atlantik, Güney, Orta Batı, Güneybatı ve Batı.'dır.

ABD 50 eyaletten oluşur : Alabama, Alaska, Arizona, Arkansas, California, Colorado, Connecticut, Delaware, Florida, Georgia, Hawaii, Idaho, Illinois, Indiana, Iowa, Kansas, Kentucky, Louisiana, Maine, Maryland, Massachusetts , Michigan, Minnesota, Mississippi, Missouri, Montana, Nebraska, Nevada, New Hampshire, New Jersey, New Mexico, New York, Kuzey Karolina, Kuzey Dakota, Ohio, Oklahoma, Oregon, Pennsylvania, Rhode Island, Güney Karolina, Güney Dakota, Tennessee, Teksas, Utah, Vermont, Virginia, Washington, Batı Virginia, Wisconsin ve Wyoming. ABD'nin başkenti Washington DC'nin bulunduğu Columbia Bölgesi, hükümetin yürütme, yasama ve yargı organlarının bulunduğu yerdir.

Amerika Birleşik Devletleri, çeşitli kentsel ve doğal turizm destinasyonları ve cazibe merkezleri ile doludur. Uluslararası tarihi nedeniyle pitoresk doğası ve farklı kültürel yönleriyle bilinir. Başlıca destinasyonlardan bazıları Rushmore Dağı, Pike Place Market, Venice Sahili, Mesa Verde, Kenedy Uzay Merkezi, San Antonio'daki River Walk, Büyük Kanyon, Las Vegas ve Washington DC Ülkede toplam 24 UNESCO dünya mirası bulunmaktadır. .Çoğunluğu Meksika, Kanada ve Birleşik Krallık'tan olmak üzere her yıl yaklaşık 70 milyon turist ziyaret etmektedir. Amerika Birleşik Devletleri dünyanın en çok ziyaret edilen 3. ülkesidir.

Amerika Birleşik Devletleri Lokasyonu

Amerika Birleşik Devletleri Popüler Uçuş Noktaları

Mobil Uygulama

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, dünyadaki en güzel ve fotojenik yerlerden biridir. 4.5 milyonun üzerinde nüfusa sahip küçük bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, iki büyük kara kütlesinden Kuzey Adası ve Güney Adası  ve güneybatı Pasifik Okyanusunda bulunan Stewart Adası dahil olmak üzere bir dizi küçük adadan oluşur . İki ana ada, Cook Boğazı adı verilen 22 km'lik bir su şeridiyle bölünmüştür. Yeni Zelanda, Avustralya'nın yaklaşık 1.500 km doğusunda ve Pasifik Adaları'ndan yaklaşık 1.000 km uzaklıkta yer almaktadır.   İklim Kuzey ve Güney Adaları arasında değişmektedir ve oldukça karmaşıktır. Genel iklim ılıman ve ılımandır, ancak uzak kuzeydeki bölgeler sıcak subtropikal sıcaklıklar yaşarken, uzak güney daha soğuktur. Dağlık alanlarda Alp koşulları oluşur. Güney Adası'nda, Nor'Wester olarak bilinen bir Kuzey Batı rüzgarı, Batı Kıyısında yoğun yağış ve Doğu Kıyısında Canterbury'de dört saatten daha kısa bir sürüş mesafesinde sıcak ve kuru bir rüzgar görebilir. Sıcaklık gün içinde oldukça hızlı değişebileceğinden, ziyaretçilerin her türlü hava koşuluna hazırlıklı gitmeleri tavsiye edilir.

Yeni Zelanda Gezilecek Yerler

Tongariro Ulusal Parkı: Yükselen volkanlar, yabani ormanlar, kurak yaylalar, kaplıcalar, bitki tarlaları, turkuaz göller ve yemyeşil çayırlar melodramatik bir manzara sunuyor. Dünyanın en eski milli parklarından biri ve Yeni Zelanda'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri olan Tongariro, çarpıcı güzellikler ve doğal harikalar diyarıdır. 

Coromandel Yarımadası: Coromandel Yarımadası, Kuzey Yeni Zelanda'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Şehrin koşuşturmacasından uzakta muhteşem bir dünya olan Coromandel Yarımadası, çevrelerinde huzur arayan, halinden memnun insanlar için bir cennettir.  

Queenstown: Ülkenin macera başkenti Queenstown, Yeni Zelanda'nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Bungee jumping, rafting, jet bot, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü, yürüyüş, yokuş aşağı kayak, dağ bisikleti; Yeni Zelanda'daki bu en popüler turistik mekanda adrenalin yüklü sporların listesi bir hayli geniştir.

Milford Sound: 'Dünyanın sekizinci harikası' olarak adlandırılan Milford Sound, Yeni Zelanda'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Buzullarla çevrili Milford Sound'un manzaraları inanılmaz derecede güzel. Burayı keşfetmenin en iyi yolu tekneyle gezintiye çıkmaktır.

Yeni Zelanda Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Amerika Birleşik Devletleri - Yeni Zelanda uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Amerika Birleşik Devletleri - Yeni Zelanda uçak biletini satın alabilirsiniz
Amerika Birleşik Devletleri - Yeni Zelanda uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.