Berlin - Guyana Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Berlin - Guyana uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Berlin Şehir Rehberi

Berlin

18. yüzyılda sıradan bir şehirken 1710’da Prusya’ya başkent olan Berlin’in önemi arttı. 1871’den itibaren Alman İmparatorluğu’na, 1933’ten sonra ise Nazi Almanyası’na başkentlik yapan Berlin; II. Dünya Savaşı’nda büyük hasar gördü. Savaştan sonra ABD, Birleşik Krallık, Fransa ve SSCB’nin dörde böldüğü şehir, soğuk savaştan etkilendi. Şehir doğu ve batı olarak ikiye ayrıldı. 1961’de yapılan Berlin Duvarı ile bu ayrım somutlaştı. 1989 senesinde duvarın yıkılmasıyla, 1990’da Doğu ve Batı Almanya birleşti. Berlin, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin de başkenti oldu. Berlin uçak bileti ile tarihte aldığı yaralara rağmen ayakta kalan bir şehrin tarihine tanıklık edin.

Brandenburg Kapısı

Prusya Kralı III. Friedrich Wilhelm’in emriyle 1788 senesinde yapımına başlanan Brandenburg Kapısı, Neo-Klasik mimariyle inşa edilmiş.

Reichstag

Berlin uçak bileti alırken Reichstag’ın Yüksek Rönesans ve Klasisizm akımlarına selam veren tasarımını da yerinde görme şansını da almış olacaksınız.

Berliner Dom

18. yüzyılın başında Yüksek Rönesans stilinde inşa edilen Berliner Dom, 1993 senesinde restore edilmiş. Berlin uçak bileti alırken ajandanıza eklemelisiniz.

Berlin Duvarı & East Side Gallery

Berlin’i ikiye bölen duvarın yıkılmasının ardından geriye kalanları East Side Gallery’de görebilirsiniz.

Alexanderplatz

Alışveriş yapmak veya televizyon kulesinde gözlem yapmak için Alexanderplatz’ı ziyaret etmelisiniz.

Postdamer Platz

Daimler City, Sony Center ve Beisheim Center’ın varlığıyla hareketlenen Postdamer Platz da gezilecek yerler listenize girmeye değer…

Müzeler Adası

Altes Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Bode-Museum ve Pergamonmuseum’u aynı günde görmeye ne dersiniz? Müzeler Adası, Berlin uçak bileti alan misafirlerine bu kolaylığı sağlıyor. 

Berliner Fernsehturm

1969 senesinde açılışı yapılan Berliner Fernsehturm, 365 metre uzunluğa sahip. Gözlem alanı ise 200 metre yükseklikte.

Charlottenburg Sarayı

1699’da yazlık saray olarak inşa edilen Charlottenburg Sarayı’nda Yeni Köşk, Belveder, Altın Galeri ve Beyaz Salon büyük ilgi çekiyor.

Kreuzberg

“Küçük İstanbul” da denilen bölgede Türkler’e ait dükkânlar ve Türkçe levhalar hemen göze çarpıyor.

Tiergarten

210 hektarlık alana sahip olan Tiergarten, Berlin’in en büyük parkı. Parktaki Haus der Kulturen der Welt’te çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri yapılıyor.

Victory Column

Berlin uçak bileti aldıktan sonra Tiergarten’in merkezindeki Victory Column’a da uğramayı ihmal etmeyin.

Mobil Uygulama

Guyana

Guyana

Guyana Kooperatif Cumhuriyeti, on bölgeden oluşan eski bir İngiliz kolonisidir. En önemli bölgeler Demerara-Mahaica, Doğu Berbice-Corentyne ve Essequibo Adaları-Batı Demerara'dır. Ulus, Kuzey Güney Amerika'da, Venezuela, Brezilya ve Surinam sınırında yer almaktadır. Toplam 214.970 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi, bazı alçak kıyı ovaları ve güneydeki savana yaylaları yuvarlayarak tanımlanır. İklimi tropikal, sıcak ve nemlidir ve iki mevsim yağışlıdır.

Genel nüfus yaklaşık 786.391 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 350.000'den fazla nüfusuyla en kalabalık şehri olan Georgetown'dur. Diğer büyük şehirler Linden ve New Amsterdam'dır. Ülkenin en büyük ve tek uluslararası havalimanı Cheddi Jagan Uluslararası Havalimanı'dır (GEO). Adını eski Başbakan Cheddi Jagan'dan alıyor. Havaalanı, bölgesel ve Kuzey Amerika destinasyonlarına erişim sağlar.

Guyana kültürü, Afrika, Hint ve İngiliz kökenlerinin bir karışımıdır. Nüfusun çoğunluğu Hristiyan ve Hindu'dur. Resmi dil İngilizce'dir. Guyanalı hukuk sistemi İngiliz ortak hukukuna dayanmaktadır. Hükümet biçimi bir parlamenter cumhuriyettir. Devlet başkanı ve aynı zamanda hükümet başkanı Cumhurbaşkanı Muhammed İrfaan Ali'dir. Seçimler 5 yılda bir yapılır.

Resmi para birimi Guyana Doları'dır (GYD) ve güncel döviz kuru USD 210 GYD'dir. Ülke, Karayipler ve Latin Amerika ülkelerinde 24. sıraya yerleştirerek yaklaşık 13,6 milyar dolarlık bir GSYİH üreten açık bir ekonomiye sahip. Vatandaşlarının kişi başına düşen geliri 17.359 dolar. GSYİH, hizmetler, sanayi ve tarım sektörlerinden oluşmaktadır. Guyana, kereste, pirinç, şeker, karides, boksit, altın ve şeker ihracatına büyük ölçüde bağımlıdır. Bu GSYİH'nın %60'ını oluşturuyor. Ülke yakın zamanda denizde petrol keşfetti ve yakın gelecekte petrol çıkarmaya başlayacak. Dolayısıyla petrol üreten bir ülke olabilir.

Guyana bir turizm destinasyonu olarak popülaritesini artırıyor. Ülke ekoturizme daha fazla odaklanmaya çalışıyor. Turistler için başlıca aktiviteler pazar ziyaretleri, yürüyüş, trekking, dalış ve hayvan gözlemciliğidir. Ana destinasyonlardan bazıları Kaieteur Ulusal Parkı, başkent Georgetown, Linden, Orinduik Şelaleleri ve Roraima Dağı'dır. Guyana, her yıl çoğunlukla komşu ülkelerden ve Kuzey Amerika'dan gelen toplam yaklaşık 315.000 turiste sahiptir. Guyana uçak bileti şimdi yolcu.com'da.

Guyana Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Berlin - Guyana uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Berlin - Guyana uçak biletini satın alabilirsiniz
Berlin - Guyana uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.