Berlin - Libya Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Berlin - Libya uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Berlin Şehir Rehberi

Berlin

18. yüzyılda sıradan bir şehirken 1710’da Prusya’ya başkent olan Berlin’in önemi arttı. 1871’den itibaren Alman İmparatorluğu’na, 1933’ten sonra ise Nazi Almanyası’na başkentlik yapan Berlin; II. Dünya Savaşı’nda büyük hasar gördü. Savaştan sonra ABD, Birleşik Krallık, Fransa ve SSCB’nin dörde böldüğü şehir, soğuk savaştan etkilendi. Şehir doğu ve batı olarak ikiye ayrıldı. 1961’de yapılan Berlin Duvarı ile bu ayrım somutlaştı. 1989 senesinde duvarın yıkılmasıyla, 1990’da Doğu ve Batı Almanya birleşti. Berlin, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin de başkenti oldu. Berlin uçak bileti ile tarihte aldığı yaralara rağmen ayakta kalan bir şehrin tarihine tanıklık edin.

Brandenburg Kapısı

Prusya Kralı III. Friedrich Wilhelm’in emriyle 1788 senesinde yapımına başlanan Brandenburg Kapısı, Neo-Klasik mimariyle inşa edilmiş.

Reichstag

Berlin uçak bileti alırken Reichstag’ın Yüksek Rönesans ve Klasisizm akımlarına selam veren tasarımını da yerinde görme şansını da almış olacaksınız.

Berliner Dom

18. yüzyılın başında Yüksek Rönesans stilinde inşa edilen Berliner Dom, 1993 senesinde restore edilmiş. Berlin uçak bileti alırken ajandanıza eklemelisiniz.

Berlin Duvarı & East Side Gallery

Berlin’i ikiye bölen duvarın yıkılmasının ardından geriye kalanları East Side Gallery’de görebilirsiniz.

Alexanderplatz

Alışveriş yapmak veya televizyon kulesinde gözlem yapmak için Alexanderplatz’ı ziyaret etmelisiniz.

Postdamer Platz

Daimler City, Sony Center ve Beisheim Center’ın varlığıyla hareketlenen Postdamer Platz da gezilecek yerler listenize girmeye değer…

Müzeler Adası

Altes Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Bode-Museum ve Pergamonmuseum’u aynı günde görmeye ne dersiniz? Müzeler Adası, Berlin uçak bileti alan misafirlerine bu kolaylığı sağlıyor. 

Berliner Fernsehturm

1969 senesinde açılışı yapılan Berliner Fernsehturm, 365 metre uzunluğa sahip. Gözlem alanı ise 200 metre yükseklikte.

Charlottenburg Sarayı

1699’da yazlık saray olarak inşa edilen Charlottenburg Sarayı’nda Yeni Köşk, Belveder, Altın Galeri ve Beyaz Salon büyük ilgi çekiyor.

Kreuzberg

“Küçük İstanbul” da denilen bölgede Türkler’e ait dükkânlar ve Türkçe levhalar hemen göze çarpıyor.

Tiergarten

210 hektarlık alana sahip olan Tiergarten, Berlin’in en büyük parkı. Parktaki Haus der Kulturen der Welt’te çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri yapılıyor.

Victory Column

Berlin uçak bileti aldıktan sonra Tiergarten’in merkezindeki Victory Column’a da uğramayı ihmal etmeyin.

Mobil Uygulama

Libya

Libya

1.760.000 km² yüz ölçümü bulunan Libya, resmi adıyla Libya Devleti, doğusunda Mısır, batısında Cezayir ve Tunus, güneyinde Nijer ve Çad, güneydoğusunda Sudan devletleri bulunur. Libya 1947 yılında İtalya'dan ayrılıp 1951 yılında da bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülke Trablusgarp, Fizan ve Sirenayka olmak üzere üç tarihi bölgeden oluşur. Toplam 22 şehirden oluşan Libya'nın en bilinen şehirleri, Misrate, Saba, Bingazi ve Fizan'dır. Libya'nın aynı zamanda en büyük kenti olan Trablus ülkenin başkentidir. Yönetim şekli, üniter - parlementer cumhuriyettir. Ülkenin yaklaşık nüfusu 7 milyondur. Libya'nın para birimi Libya Dinarı'dır. Libya'nın resmî dili Arapça ve Berberice'dir. Libyanın yerel saati ile Türkiye yerel saatinden 1 saat geridedir. Umuma Mahsus (Bordo)pasaporta sahip Türk Vatandaşları vizeye tabiken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları yapacakları ziyaretlerde 6 ay içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaftırlar. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Libya uçak bileti ile ortalama 3 saatlik süre zarfında Libya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Libya Gezilecek Yerler 

Tarihi, turistik ve kültürel açıdan çok sayıda yapıya sahip olan bu güzel ülkeye, Libya uçak bileti alarak ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kızıl Kale Müzesi: Trablus Arkeoloji Müzesi olarak da bilinen Kızıl Kale Müzesi, tarih öncesi dönemden bağımsızlık devrimine kadar birçok esere ev sahipliği yapıyor. UNESCO ile birlikte tasarlanan müze, tarih öncesi, eski kabileler ve gelenekleri, Fenike döneminde Libya kültürü, İslam mimarisi ve Libya bölgesinin doğal tarihi adı altında birçok koleksiyonu bulunduruyor. 

Acacus Dağları: Bir dağ dizisi olan Acacus Dağları Libya'nın doğusundaki Ghat şehrinde başlayıp Cezayir sınırından yaklaşık 100 km kuzeye kadar uzanır. Kaya üzerine oyma ve resimlerle tanınan alan UNESCO tarafından 1985 yılında Dünya Mirasları listesinde yer almıştır. Boyamalar MÖ 12.000 'den ve MS 100 yılları arasında yapılmış, kaya üzerinde zürafa, fil, deve kuşu, deve, at ve insan gibi şekiller yer almaktadır. 

Sabratha: Libya'nın Zawiya Bölgesi'nde, modern Trablus'un yaklaşık 70 km batısında yer alan arkeolojik alan 1982 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir. Milattan Önce 500’lü yıllarda kurulan antik kent Akdeniz kıyısında yer aldığından önemli bir liman ve ticaret kentiydi. 

Bingazi: Akdeniz sahilinde yer alan Bingazi şehri Libyanın nüfus olarak en kalabalık ikinci şehri konumundadır. Antik kentler, tarihi yapılar, parklar ve göller gibi birçok eserin bulunduğu şehir görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

Kirene: Kirene Jebel Akhdar yaylalarında yeşil bir vadiye kurulmuş bölgedeki en eski ve en önemli 5 Yunan şehrinden biri olan Antik Yunan ve Antik Roma şehri Kirene M.Ö 600'lü yıllarda kurulmuştur. 

Libya Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Berlin - Libya uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Berlin - Libya uçak biletini satın alabilirsiniz
Berlin - Libya uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.