Berlin - Yeni Zelanda Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Berlin - Yeni Zelanda uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Berlin Şehir Rehberi

Berlin

18. yüzyılda sıradan bir şehirken 1710’da Prusya’ya başkent olan Berlin’in önemi arttı. 1871’den itibaren Alman İmparatorluğu’na, 1933’ten sonra ise Nazi Almanyası’na başkentlik yapan Berlin; II. Dünya Savaşı’nda büyük hasar gördü. Savaştan sonra ABD, Birleşik Krallık, Fransa ve SSCB’nin dörde böldüğü şehir, soğuk savaştan etkilendi. Şehir doğu ve batı olarak ikiye ayrıldı. 1961’de yapılan Berlin Duvarı ile bu ayrım somutlaştı. 1989 senesinde duvarın yıkılmasıyla, 1990’da Doğu ve Batı Almanya birleşti. Berlin, Almanya Federal Cumhuriyeti’nin de başkenti oldu. Berlin uçak bileti ile tarihte aldığı yaralara rağmen ayakta kalan bir şehrin tarihine tanıklık edin.

Brandenburg Kapısı

Prusya Kralı III. Friedrich Wilhelm’in emriyle 1788 senesinde yapımına başlanan Brandenburg Kapısı, Neo-Klasik mimariyle inşa edilmiş.

Reichstag

Berlin uçak bileti alırken Reichstag’ın Yüksek Rönesans ve Klasisizm akımlarına selam veren tasarımını da yerinde görme şansını da almış olacaksınız.

Berliner Dom

18. yüzyılın başında Yüksek Rönesans stilinde inşa edilen Berliner Dom, 1993 senesinde restore edilmiş. Berlin uçak bileti alırken ajandanıza eklemelisiniz.

Berlin Duvarı & East Side Gallery

Berlin’i ikiye bölen duvarın yıkılmasının ardından geriye kalanları East Side Gallery’de görebilirsiniz.

Alexanderplatz

Alışveriş yapmak veya televizyon kulesinde gözlem yapmak için Alexanderplatz’ı ziyaret etmelisiniz.

Postdamer Platz

Daimler City, Sony Center ve Beisheim Center’ın varlığıyla hareketlenen Postdamer Platz da gezilecek yerler listenize girmeye değer…

Müzeler Adası

Altes Museum, Neues Museum, Alte Nationalgalerie, Bode-Museum ve Pergamonmuseum’u aynı günde görmeye ne dersiniz? Müzeler Adası, Berlin uçak bileti alan misafirlerine bu kolaylığı sağlıyor. 

Berliner Fernsehturm

1969 senesinde açılışı yapılan Berliner Fernsehturm, 365 metre uzunluğa sahip. Gözlem alanı ise 200 metre yükseklikte.

Charlottenburg Sarayı

1699’da yazlık saray olarak inşa edilen Charlottenburg Sarayı’nda Yeni Köşk, Belveder, Altın Galeri ve Beyaz Salon büyük ilgi çekiyor.

Kreuzberg

“Küçük İstanbul” da denilen bölgede Türkler’e ait dükkânlar ve Türkçe levhalar hemen göze çarpıyor.

Tiergarten

210 hektarlık alana sahip olan Tiergarten, Berlin’in en büyük parkı. Parktaki Haus der Kulturen der Welt’te çeşitli kültür ve sanat etkinlikleri yapılıyor.

Victory Column

Berlin uçak bileti aldıktan sonra Tiergarten’in merkezindeki Victory Column’a da uğramayı ihmal etmeyin.

Mobil Uygulama

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda

Yeni Zelanda, dünyadaki en güzel ve fotojenik yerlerden biridir. 4.5 milyonun üzerinde nüfusa sahip küçük bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, iki büyük kara kütlesinden Kuzey Adası ve Güney Adası  ve güneybatı Pasifik Okyanusunda bulunan Stewart Adası dahil olmak üzere bir dizi küçük adadan oluşur . İki ana ada, Cook Boğazı adı verilen 22 km'lik bir su şeridiyle bölünmüştür. Yeni Zelanda, Avustralya'nın yaklaşık 1.500 km doğusunda ve Pasifik Adaları'ndan yaklaşık 1.000 km uzaklıkta yer almaktadır.   İklim Kuzey ve Güney Adaları arasında değişmektedir ve oldukça karmaşıktır. Genel iklim ılıman ve ılımandır, ancak uzak kuzeydeki bölgeler sıcak subtropikal sıcaklıklar yaşarken, uzak güney daha soğuktur. Dağlık alanlarda Alp koşulları oluşur. Güney Adası'nda, Nor'Wester olarak bilinen bir Kuzey Batı rüzgarı, Batı Kıyısında yoğun yağış ve Doğu Kıyısında Canterbury'de dört saatten daha kısa bir sürüş mesafesinde sıcak ve kuru bir rüzgar görebilir. Sıcaklık gün içinde oldukça hızlı değişebileceğinden, ziyaretçilerin her türlü hava koşuluna hazırlıklı gitmeleri tavsiye edilir.

Yeni Zelanda Gezilecek Yerler

Tongariro Ulusal Parkı: Yükselen volkanlar, yabani ormanlar, kurak yaylalar, kaplıcalar, bitki tarlaları, turkuaz göller ve yemyeşil çayırlar melodramatik bir manzara sunuyor. Dünyanın en eski milli parklarından biri ve Yeni Zelanda'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biri olan Tongariro, çarpıcı güzellikler ve doğal harikalar diyarıdır. 

Coromandel Yarımadası: Coromandel Yarımadası, Kuzey Yeni Zelanda'da ziyaret edilecek en iyi yerlerden biridir. Şehrin koşuşturmacasından uzakta muhteşem bir dünya olan Coromandel Yarımadası, çevrelerinde huzur arayan, halinden memnun insanlar için bir cennettir.  

Queenstown: Ülkenin macera başkenti Queenstown, Yeni Zelanda'nın en önemli turistik yerlerinden biridir. Bungee jumping, rafting, jet bot, kaya tırmanışı, yamaç paraşütü, yürüyüş, yokuş aşağı kayak, dağ bisikleti; Yeni Zelanda'daki bu en popüler turistik mekanda adrenalin yüklü sporların listesi bir hayli geniştir.

Milford Sound: 'Dünyanın sekizinci harikası' olarak adlandırılan Milford Sound, Yeni Zelanda'da mutlaka ziyaret edilmesi gereken yerlerden biridir. Buzullarla çevrili Milford Sound'un manzaraları inanılmaz derecede güzel. Burayı keşfetmenin en iyi yolu tekneyle gezintiye çıkmaktır.

Yeni Zelanda Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Berlin - Yeni Zelanda uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Berlin - Yeni Zelanda uçak biletini satın alabilirsiniz
Berlin - Yeni Zelanda uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.