Bişkek - Gambiya Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Bişkek - Gambiya uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Bişkek Şehir Rehberi

Bişkek

İpek Yolu’nun faal olduğu günlerde Özbek Hanı “Kokhand” adında bir kale yaptırmış. 1862 senesinde Ruslar bölgeyi ele geçirince kale yıkılmış ve “Pişpek” isimli bir şehir inşa edilmiş. Kent 1926’da Kırgızistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti olarak ilan edilmiş. 1991’de Kırgızistan bağımsızlığına kavuştuğunda şehir “Bişkek” adıyla yeni devletin başkenti olmuş. Bişkek uçak biletiile şehirdeki büyümenin ve canlılığın parçası olun. 

Bişkek’te festivaller bahar ve yazlarında düzenleniyor. İlk festival Mart ayındaki Nooruz (Bahar Bayramı). Nisan ayında ise müzikseverlerin kulaklarının pasını sildirecek Bişkek Jazz Festivali var. Alpinada Festivali, Tash Bashat Halı Festivali, Sabantui, Kyzyl-Oi, At Chabysh ve Bokonbayevo ise şehri hareketlendiren diğer etkinlikler… Bişkek uçak bileti alırken kentin festival takvimine de bir göz atın.

Ala-Too Meydanı

Bişkek’in merkezinde yer alan Ala-Too Meydanı, 1984 senesinde inşa edilmiş. Meydanın ortasında “Erkindik” (Özgürlük) Anıtı yer alıyor.

Bişkek Tarih Müzesi

Kırgız Halkı’nın tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz müzede; Sovyet Dönemi arşivleri ile Sovyetler’den kalan objeler de bulunuyor.

Panfilov Parkı

Bişkekliler’in eğlenmek ve dinlenmek için tercih ettiği Panfilov Parkı’nda Ivan Panfilov’un heykelini de görebilirsiniz. Bişkek uçak biletisayesinde parkın heybetli ağaçları altında dinlenin.

Devlet Güzel Sanatlar Müzesi

Sovyet Dönemi’ne ait 18.000 eserin, Rus sanat eserlerinin ve Kırgız Halkı el sanatlarına ait ürünlerin sergilendiği müze; Çarşamba ve Pazartesi hariç her gün açık…

Mikhail Frunze Müzesi

Rus devrimci ve Sovyet devlet adamı Mikhail Frunze anısına açılan müzede; Frunze ve savaşa katılan askerlerin kişisel eşyaları, el yazmaları, kitaplar, resimler, fotoğraflar ve belgeler sergileniyor.

Rus Ortodoks Kilisesi

İnşası 2015 senesinde biten tam adıyla Aziz Vladimir Rus Ortodoks Kilisesi, 2.500 kişilik bir kapasiteye sahip.

Ala Arça Milli Parkı

Ala Arça Nehri’ni koruma altına almak için kurulan park 194 kilometrelik bir alan üzerine kurulu. Kampçılar, piknikçiler, kayakçılar, tırmanışçılar ve yürüyüşçüler parkı mesken tutanlar arasında…

Mobil Uygulama

Gambiya

Gambiya

Gambiya, resmî adı ile Gambiya Cumhuriyeti, Batı Afrika'da bulunan yüz ölçümü bakımından Afrika kıtasının en küçük ülkesidir. Atlas okyanusuna kıyısı bulunan ülkenin tek komşusu Senegaldir. Gambiya'nın nüfusu yaklaşık üç milyon kişiden oluşmaktadır. Gambiya'nın başkenti Banjul'dur. Gambiya ülkesinin diğer önemli şehirleri Brikama, Bakau ve Serekunda'dır. Ülkenin resmi dil olarak kabul edilen dil İngilizcedir. Gambiya'nın para birimi Gambiya Dalasisi ismiyle bilinir. Ülke genelinde tropikal iklim hakim olup yaz ayları yağışlı geçmektedir. Kasımdan mayıs ayına kadar olan kış mevsimleri yağışsız ve serin geçmektedir. Gambiya ülkesi ile Türkiye arasındaki saat farkı 3 saattir. Umuma Mahsus Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları ise, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Gambiya uçak bileti ile Türkiye’den yaklaşık yedi saatlik bir zaman diliminde Gambiya ülkesine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 

Gambiya Gezilecek Yerler 

Kunta Kinteh Adası: James Adası, Gambiya Nehri'nin okyanusa döküldüğü yerde bulunan önemli bir tarihi bölge olan James Adası, Amerika'ya giden köle ticaretinin güzergahlarından biriydi. Adada James Kalesi olarak bilinen bir kale vardır. Köleleri barındırma amacıyla kullanılan ada 2003 yılından beri çevresiyle beraber UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'ndedir.   

Abuko Doğa Koruma Alanı: Gambiya'da Abuko kasabasının güneyinde yer alan bir koruma alanı çok sayıda canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Antilop, sincap, kirpi, Nil timsahı, cüce timsah, tüküren kobra, siyah kobra gibi birçok canlının yanında 270'ten fazla kuş türü bulunan park ülkenin en popüler turistik alanlarından biridir. 

Albert Pazarı: On dokuzuncu yüzyılın ortalarında inşa edilen pazar meyve, sebze, balık ve et gibi gıda malzemelerinin satıldığı pazar birçok yerel el aletleri ve malzemeleri de bulunduruyor. Banjul şehrinde kurulan pazarı yolunuz düşerse görmelisiniz. 

Arch 22: Banjul'a giden yolda yer alan Gambiya hükümetini devirdiği 1994 yılı askeri darbesini kutlamak için inşa edilmiş bir hatıra kemeridir. 35 metrelik boyuyla Gambiya'nın en yüksek yapılarından biri olan kemer Senegalli mimar Pierre Goudiaby tarafından tasarlandı. 

Gambiya Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Bişkek - Gambiya uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Bişkek - Gambiya uçak biletini satın alabilirsiniz
Bişkek - Gambiya uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.