Dominik Cumhuriyeti - Adana Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Dominik Cumhuriyeti - Adana uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Dominik Cumhuriyeti Ülke Rehberi

Dominik Cumhuriyeti

Dominik Cumhuriyeti, 31 ilden oluşan eski bir İspanyol kolonisidir. En önemli iller Santo Domingo, Santiago ve Distrito Nacional'dır. Ülke, Haiti ile paylaştığı Hispaniola adasının üçte ikisini kaplayan Karayipler'de bulunuyor. Toplam yüzölçümü 48.671 kilometrekaredir. Ülkenin arazisi, engebeli dağlar ve aralarında verimli vadiler bulunan yaylalarla karakterizedir. İklimi, yıl boyunca çok az sıcaklık değişimi olan tropikal denizdir.

Genel nüfusü 10,8 milyonun üzerindedir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 3 milyondan fazla nüfusuyla en kalabalık şehri olan Santo Domingo'dur. Ülkenin en büyük uluslararası havalimanı, yıllık 7 milyon yolcu ile Punta Cana Uluslararası Havalimanı'dır (PUJ). Havalimanı, dünyanın dört bir yanındaki destinasyonlara çoğunlukla turistik amaçlı erişim sağlıyor.

Dominik kültürü, İspanyol tarihinden güçlü bir şekilde etkilenir. Nüfusun çoğunluğu kendilerini Hıristiyan olarak tanımlıyor. Resmi dil İspanyolcadır. Dominik hukuk sistemi, Fransız medeni kanununa dayanmaktadır. Hükümet biçimi bir başkanlık cumhuriyetidir. Resmi para birimi Dominik Pezosu'dur

Dominik Cumhuriyeti, dünyanın her yerinden insanlar için son derece popüler bir tatil yeridir. Geniş kumsalları ve güzel doğası ile bilinir. Belli başlı destinasyonlardan bazıları Colonial City of Santo Domingo, Punta Cana, Las Galeras ve Jarabacoa'dır. Santo Domingo Koloni Şehri, UNESCO dünya mirası alanı olarak kabul edilmektedir. Başlıca turistik faaliyetler balıkçılık, su sporları ve yürüyüştür. Dominik Cumhurriyeti her yıl dünyanın her yerinden gelen toplam 6 milyondan fazla turiste ev sahipliği yapmaktadır. Sizde Dominik uçak bileti alarak Dominik'i ziyaret edebilirsiniz.

Dominik Gezilecek Yeler

Samana: Aynı adı taşıyan eyaletin başkenti Samana, kuzey Samana Körfezi'nde yer alan şirin ve tarihi bir kasabadır.

Punta Cana: Dominik Cumhuriyeti'ndeki en popüler plaj destinasyonlarından biridir. Bununla birlikte, hem Atlantik Okyanusu'na hem de Karayip Denizi'ne bakan plajları olduğu için ülkedeki diğer sahil beldelerinden ayrılıyor.

Dominik Cumhuriyeti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Adana Şehir Rehberi

Adana

Tarihi 3.000 yıl öncesine uzanan Adana’da Paleolitik Çağ’a ait yerleşkelere dair buluntular var. Ayrıca Neolitik Çağ’a tarihlenen Tepebağ Höyüğü de bölgenin geçmişine ışık tutuyor. Hititler, Asurlular, Persler, Büyük İskender, Selevkoslar, Kilikya Korsanları, Romalılar, Kilikya Ermeni Krallığı, Bizanslılar, Selçuklular, Memlükler ve sonunda Osmanlı İmparatorluğu Adana’nın geçmişinde rol aldı. 1986 yılında büyükşehir olan Adana’nın tarihi yolculuğuna tanıklık etmek için Adana uçak bileti almalısınız.

Her Cuma ve Cumartesi akşamı konserler düzenlenen şehirde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nı dinlememeye zaman ayırmalısınız. Adana Altın Koza Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali ve Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın görülmeye değer etkinliklerinden. Adana uçak bileti ile festivaller ve karnavalları yerinde yaşayın.

Taşköprü 
Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan Taşköprü, Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılmış.

Merkez Park
2003’te açılan Merkez Park’ta 400 binden fazla bitki çeşidini bir arada görebileceksiniz. Çocuk alanı, amfi tiyatro, paten pisti, bisiklet ve koşu parkuru parkın artılarından.

Sabancı Camii
Adana uçak bileti ile yükse minareleri ve mimarisi ile Mimar Sinan’ın eserlerini aratmayan Sabancı Camii’ni ziyaret edebilirsiniz.

Adana Sinema Müzesi
Adana Sinema Müzesi’nde hem sinema tarihinden hem de Adanalı sanatçılardan izler bulabilirsiniz. Adana uçak biletialmanız yeterli.

Kazancılar Çarşısı
Adana’nın en dikkat çeken çarşılarından olan Kazancılar Çarşısı’nda alışverişin tadını çıkarın. 

Ulu Camii ve Külliyesi
Ramazanoğulları’nın 16. yüzyılda yaptırdığı Ulu Camii ve Külliyesi; cami, türbe, medrese ve saray selamlığı bölümlerini biraraya getiriyor.

Seyhan Barajı
1956 yılında Seyhan Nehri’ni kontrol edilmesi amacıyla yaptırılan Seyhan Barajı sunduğu manzara ile Adana uçak bileti alanları büyülüyor.

Atatürk Müzesi
Mustafa Kemal Atatürk ve eşi Latife Hanım’ın 1923 yılında konakladığı tarihi ev bugün Atatürk Müzesi olarak turistleri ağırlıyor.

Arkeoloji Müzesi
Fenike, Hitit, Asur, Frig, Roma ve Bizans medeniyetlerinden kalan tarihi eserleri bir arada bulabileceğiniz Arkeoloji Müzesi 1924 yılından beri açık.

Büyük Saat
“Türkiye’deki en uzun saat kulesi nerede?” diye sorarsanız size Adana uçak biletiile gidip görebileceğiniz Büyük Saat’i işaret ederiz.

Misis Mozaik Müzesi
4. yüzyıl sonlarında oluşturulan zemin mozaikleri Misis Mozaik Müzesi’nde sergileniyor.

Anavarza Ören Yeri
Anavarza Antik Yeri sırasıyla Doğu Roma, Arap, Ermeni ve Memluk egemenliğine girdi. Anavarza Ören Yeri bu medeniyetlerin en önemli tanığı…

 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Dominik Cumhuriyeti - Adana uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Dominik Cumhuriyeti - Adana uçak biletini satın alabilirsiniz
Dominik Cumhuriyeti - Adana uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.