Guyana - Pekin Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Guyana - Pekin uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Guyana Ülke Rehberi

Guyana

Guyana Kooperatif Cumhuriyeti, on bölgeden oluşan eski bir İngiliz kolonisidir. En önemli bölgeler Demerara-Mahaica, Doğu Berbice-Corentyne ve Essequibo Adaları-Batı Demerara'dır. Ulus, Kuzey Güney Amerika'da, Venezuela, Brezilya ve Surinam sınırında yer almaktadır. Toplam 214.970 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi, bazı alçak kıyı ovaları ve güneydeki savana yaylaları yuvarlayarak tanımlanır. İklimi tropikal, sıcak ve nemlidir ve iki mevsim yağışlıdır.

Genel nüfus yaklaşık 786.391 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 350.000'den fazla nüfusuyla en kalabalık şehri olan Georgetown'dur. Diğer büyük şehirler Linden ve New Amsterdam'dır. Ülkenin en büyük ve tek uluslararası havalimanı Cheddi Jagan Uluslararası Havalimanı'dır (GEO). Adını eski Başbakan Cheddi Jagan'dan alıyor. Havaalanı, bölgesel ve Kuzey Amerika destinasyonlarına erişim sağlar.

Guyana kültürü, Afrika, Hint ve İngiliz kökenlerinin bir karışımıdır. Nüfusun çoğunluğu Hristiyan ve Hindu'dur. Resmi dil İngilizce'dir. Guyanalı hukuk sistemi İngiliz ortak hukukuna dayanmaktadır. Hükümet biçimi bir parlamenter cumhuriyettir. Devlet başkanı ve aynı zamanda hükümet başkanı Cumhurbaşkanı Muhammed İrfaan Ali'dir. Seçimler 5 yılda bir yapılır.

Resmi para birimi Guyana Doları'dır (GYD) ve güncel döviz kuru USD 210 GYD'dir. Ülke, Karayipler ve Latin Amerika ülkelerinde 24. sıraya yerleştirerek yaklaşık 13,6 milyar dolarlık bir GSYİH üreten açık bir ekonomiye sahip. Vatandaşlarının kişi başına düşen geliri 17.359 dolar. GSYİH, hizmetler, sanayi ve tarım sektörlerinden oluşmaktadır. Guyana, kereste, pirinç, şeker, karides, boksit, altın ve şeker ihracatına büyük ölçüde bağımlıdır. Bu GSYİH'nın %60'ını oluşturuyor. Ülke yakın zamanda denizde petrol keşfetti ve yakın gelecekte petrol çıkarmaya başlayacak. Dolayısıyla petrol üreten bir ülke olabilir.

Guyana bir turizm destinasyonu olarak popülaritesini artırıyor. Ülke ekoturizme daha fazla odaklanmaya çalışıyor. Turistler için başlıca aktiviteler pazar ziyaretleri, yürüyüş, trekking, dalış ve hayvan gözlemciliğidir. Ana destinasyonlardan bazıları Kaieteur Ulusal Parkı, başkent Georgetown, Linden, Orinduik Şelaleleri ve Roraima Dağı'dır. Guyana, her yıl çoğunlukla komşu ülkelerden ve Kuzey Amerika'dan gelen toplam yaklaşık 315.000 turiste sahiptir. Guyana uçak bileti şimdi yolcu.com'da.

Guyana Lokasyonu

Mobil Uygulama

Pekin Şehir Rehberi

Pekin

Pekin’de bulunan 250,000 sene öncesine ait fosiller bölgedeki yaşamın eskiliğinin kanıtı. Şehirde bulunan M.Ö. 11. yüzyıla tarihlenen kalıntılarsa ilk devlet olan Ji Devleti’ne ait.    1272 senesinden beri zaman zaman ara verilse de çoğunlukla Çin’in başkenti olan Pekin, dünyanın en eski başkentlerinden biri. Pekin uçak bileti alarak şehrin geçmişini kucaklayın.

Şehre hakim olan Muson İklimi sayesinde Temmuz ayında en sıcak günler (26 derece) yaşanıyor. 2008 yılında Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Pekin’in geniş metro ağı hem yerli halkı hem de turistleri rahat ettiriyor. Pekin uçak bileti ile şehre gitmişken ünlü Çin Mutfağı’nın lezzetlerini tatmayı ihmal etmeyin.

Cennet Tapınağı

15. yüzyılda biten Cennet Tapınağı felsefi nedenlerle 3 ana bina olarak inşa edilmiş. Pekin uçak bileti sizi Cennet Tapınağı’nın mistik havasıyla saracak.

Çin Seddi

Ming Hanedanlığı Dönemi’nde inşa edilen Çin Seddi, Dünyanın 7 Harikası’ndan biri… Dünya harikalarından birinde gezinmek için Pekin uçak bileti alın.

Yasak Şehir

Ming Hanedanlığı’ndan Qing Hanedanlığı’nın sonuna dek imparatorluk sarayı olan Yasak Şehir’deki Saray Müzesi’ni de ziyaret etmelisiniz.

Tiananmen Meydanı

Tiananmen Meydanı, dünyanın en büyük meydanlarından biri. 1651 senesinde inşa edilen meydana gitmek için ilk adım Pekin uçak bileti almak.

Yazlık Saray

Budist Tapınağı, Mermer Tekne ve Opera Salonu; Yazlık Saray’a gidenlerin ilk ziyaret ettikleri yerler arasında…

Ming Mezarı

“13 İmparator’un Mezarı” adıyla bilinen Ming Mezarlığı Pekin’in kuzeybatısında bulunuyor. Yalnız 3 mezar ziyarete açık.

Lama Tapınağı

Budizm’e göre yasak olan aptallık, aşk, israf ve açgözlülüğü simgeleyen 4 ruh heykelinin bulunduğu Lama Tapınağı’nda sanat eserleriyle de karşılaşacaksınız.

Ulusal Stadyum ve Su Küpü

2008 Yaz Olimpiyatları için hazırlanan Ulusal Stadyum ve Su Küpü faal olarak etkinliklere devam ediyor.

Terracotta Müzesi

Kazara keşfedilen mezardaki topraktan oluşan ordu, ilk Çin İmparatoru Qin Shi Huang’i ölümden sonra korumak için yaptırılmış.

Pekin Olimpiyat Parkı

2008’deki Yaz Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na sahne olan Pekin Olimpiyat Parkı’nda etkinlikler sürüyor.

Drum Tower

1420’den beri zamanı duyurmak için kullanılan Drum Tower’ın görevine 1924 senesinde son verilmiş. Kule 1980 sonrasında müzeye dönüştürülmüş.

Ulusal Müze

Koleksiyonlarında 1 milyondan fazla obje bulunan Ulusal Müze’deki eserler sayesinde Çin’in antik tarihine de yakından bakabileceksiniz.

 

05 Ağustos 2021,Orta Şiddetli Yağmur
Pekin
30°
30°05 Ağustos 2021
31°06 Ağustos 2021
30°07 Ağustos 2021
27°08 Ağustos 2021
23°09 Ağustos 2021

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Guyana - Pekin uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Guyana - Pekin uçak biletini satın alabilirsiniz
Guyana - Pekin uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.