Korfu - Cibuti Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Korfu - Cibuti uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Korfu Şehir Rehberi

Korfu

Yunanistan Adaları’ndan biri olan Korfu’da ilk yerleşim izleri M.Ö. 730’lu yıllara dayanıyor. Yunan, Roma, Bizans ve Venedik hakimiyeti altında kalan ada, Fransız ve İngilizler tarafından da askeri amaç için kullanıldı. Korfu, 17. yüzyıldan itibaren Osmanlı İmparatorluğu ile mücadelede bir üst konumuna geldi. 1864 senesinde yapılan Londra Antlaşması ile ada tamamen Yunanistan’a bırakıldı. Korfu uçak biletisayesinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne alınan adayı gezebileceksiniz.

Korfu uçak bileti sayesinde adada geleneğe dönüşmüş etkinliklere de şahitlik edeceksiniz. Geleneksel Ortodoks festivali Makredes Festivali’nde dini etkinlikler ön plana çıkıyor. Hz. İsa’nın göğe yükselişinin kutlandığı Analipsi Festivali ise Haziran ayında gerçekleştiriliyor. St. John Festivali’nde yerel tatlarla tanışma olasılığınız çok yüksek. Yerel kıyafetlerin giyildiği Folklor Festivali’ne dahil olmak içinse Ağustos ayında Korfu’da olmalısınız. 

Korfu Town

Venedik Mimarisi’nden örneklerle karşılaşacağınız Korfu Town’da alışveriş yapabilir ya da kafelerden birinde dinlenebilirsiniz.

The Achilleion Sarayı

Korfu uçak bileti sayesinde Avusturya Kraliçesi Elizabeth için inşa edilmiş The Achilleion Sarayı’nda dolaşabileceksiniz.

Kassiopi

Antik çağlardan kalma eserleri inceleyebileceğiniz Kassiopi’ye ulaşmak için ilk adım Korfu uçak bileti almak.

Palaiokastritsa

1225 senesinden beri yerleşim olan Palaiokastritsa’daki manastır ve müzeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz.

Glyfada

Altın rengindeki kumu ve berrak deniziyle ünlü Glyfada’da su altı dünyasını keşfe çıkabilirsiniz.

Pantokrator Manastırı

14. yüzyılda inşa edilen Pantokrator Manastırı, 19. yüzyılda restore edilip, kapıları yeniden açılmış. Manastırın Korfu manzarasına bayılacaksınız.

Benitses

Gece hayatına dahil olmak isteyenler Benitses’in restoranları ve tavernalarında eğlenceye dair çok şey bulacaklar.

Agios Georgios Dysalona Beach

Mavi bayraklı Korfu plajlarından biri olan Agios Georgios Dysalona Beach’in sessizliğinde dinlenebileceksiniz.

Aşk Kanalı

Korfu uçak bileti aldıktan sonra bir inanışa konu olan Aşk Kanalı’nı da gezilecek yerler listenize eklemelisiniz.

St. George ve St. Michael Kraliyet Sarayları

1819-1824 seneleri arasında İngiliz hükümet temsilcisi Thomas Maitland’ın Malta’dan gelen taşlarla inşa ettirdiği St. George ve St. Michael Kraliyet Sarayları, adada ilk yapılan tarihi binalardan.

27 Temmuz 2021,Açık
Korfu
27°
27°27 Temmuz 2021
29°28 Temmuz 2021
30°29 Temmuz 2021
29°30 Temmuz 2021
28°31 Temmuz 2021

Mobil Uygulama

Cibuti

Cibuti

Cibuti Cumhuriyeti eski bir Fransız kolonisidir. Doğu Afrika'da yer alan, altı idari bölgeden oluşmaktadır. Aden Körfezi, Kızıldeniz, Somali, Eritre ve Etiyopya ile komşudur. En önemli bölgeleri Cibuti, Tadjourah ve Dikhil'dir. Cibuti, yalnızca 23.200 kilometrekare yüzölçümü ile Afrika'nın en büyük 47. ülkesidir. İklimi kıyıda tropikal çöl, güneyde ve orta yaylalarda ise yarı çöldür. 

Genel nüfus 921.804 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 562.000 nüfusu ile en kalabalık şehir olan Cibuti'dir. Diğer önemli şehirler Ali Sabieh, Dikhil ve Tadjoura'dır. En büyük ve tek uluslararası havalimanı, aynı zamanda çeşitli uluslararası silahlı kuvvetler için önemli bir askeri merkez olarak hizmet veren Cibuti-Ambouli Uluslararası Havalimanı'dır. Cibuti'yi Afrika, Avrupa ve Orta Doğu'daki diğer ülkelere bağlar.

Cibuti, 1977'de Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Kültürüne, Somali, Afar ve diğer Arap Etnik grupların kültürlerinin karışımı hakimdir. Sünni Müslüman dini mezhep olarak en baskın olanıdır (%94). Ülkenin resmi dilleri Fransızca ve Arapça'dır. Hukuk sistemi medeni, şeriat ve örf hukukunun bir karışımıdır.

Ülkenin resmi para birimi Cibuti Frangı'dır (DJF). Kişi başına düşen geliri 3,788 dolar. Ülkenin GSYİH'sının %80'i hizmet sektöründen kaynaklanmaktadır. Coğrafi konumu nedeniyle Cibuti'nin geliri büyük ölçüde limanından sağlanmaktadır. Yakıt ikmali, yük elleçleme ve konteyner yükleme ve boşaltma gibi hizmetler sunmaktadır. Bu, devlet gelirinin yegane kaynaklarından biridir. Ayrıca hükümet, kira geliri elde etmek için topraklarındaki yabancı askeri üslere arazi veriyor.

Cibuti Cumhuriyeti, ağırlıklı olarak doğal alanlar ile turizm destinasyonu geliştiriyor. İnsanlar ünlü balina köpekbalıkları ile dalış, trekking, balık tutma ve kuş gözlemciliği için ülkeyi ziyaret ediyor. Ana destinasyonlardan bazıları Cibuti Şehri, Assal Gölü, Tadjoura ve Day Forest Ulusal Parkı'dır. Ülke, keşfetmek için yolcu.com’dan Cibuti uçak bileti alabilirsiniz.

Cibuti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Korfu - Cibuti uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Korfu - Cibuti uçak biletini satın alabilirsiniz
Korfu - Cibuti uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.