Lamezia Terme - Somali Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Lamezia Terme - Somali uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Lamezia Terme Şehir Rehberi

Lamezia Terme

İtalya’nın güneyinde, Calabria Bölgesi’nde, Catanzaro iline bağlı olan Lamezia Terme komünü 1964 senesinde kuruldu. Lamezia Terme’yi kurmak için Nicastro, Sambiaşe, Sant'Eufemia Lamezia komünleri birleştirildi. Lamezia Terme uçak bileti sayesinde bölgenin tarihi havasını solurken İtalyan dondurmasının, pizzasının, zeytinyağlılarının ve makarnasının tadını doya doya çıkarabileceksiniz.

Lamezia Terme Kalesi
Lamezia Terme uçak bileti alıp şehre uçtuktan sonra; Brütiiler veya Grek kolonicilerin yaptırdığı konusunda tartışmalar çıkan Lamezia Terme Kalesi’ni de ziyaret etmelisiniz.

Malta Tapınak Şövalyeleri Kulesi
Sahil savunma kulesi olarak 1550’de inşa edilen Malta Tapınak Şövalyeleri Kulesi, çok iyi korunduğu için günümüze kadar ulaşmış.

Santa Maria di Corazzo Manastırı
Lamezia Terme uçak bileti sayesinde Santa Maria di Corazzo Manastırı’nın tarihi havasını soluyabilir, birkaç hatıralık fotoğraf çekebilirsiniz.

Katedral Müzesi
12. yüzyıldan kalma “Arab-Norman” fildişi sanduka, 17. ve 18. yüzyıldan kalma tablolar arasında dolaşmak için ilk adım Lamezia Terme uçak bileti almak.

Mobil Uygulama

Somali

Somali

637.655 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Somali veya resmi adıyla Somali Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en doğusunda yer alır. Kuzeybatısında Cibuti, güneybatısında Kenya, doğusunda Hint Okyanusu, batısında Etiyopya kuzeyinde Aden Körfezi ve Yemen yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri olan Mogadişu ülkenin başkentidir. En çok ziyaret alan şehirleri Mogadişu, Boorama ve Hergeisa’dır. Somali'nin nüfusu yaklaşık olarak 16 milyondur. Somalice ve Arapça olmak üzere iki adet resmi dil vardır. Somali, kurak ve sıcak bir tropikal iklime sahiptir. Amerikan Doları ve Somali Şilini ülkenin iki resmi para birimidir. Yağışlar oldukça azdır ve mevsimlere göre sıcaklık değişiklikleri yüksektir. Temmuz-Eylül arası ve Aralık-Mart ayları arasındaki dönem ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimleridir. Somali yerel saati Türkiye saatine göre 1 saat daha ileridir. Ülkeye giriş yapıcak Umuma Mahsus(Bordo), Diplomatik(Siyah/Kırmızı), Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaportuna sahip olan Türk vatandaşlarımızın Somali Vizesi almaları gerekmektedir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Somali uçak bileti ile direk uçuş seferlerini tercih etmeniz durumunda ortalama 6 saatlik süre zarfında Somali’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Somali Gezilecek Yerler 

Lag Badana Ulusal Parkı: Somalinin güneyinde Lower Juba kentinde yer alan ulusal park 1989 yılından beri hizmet vermektedir. Ülkede kurulan ilk milli park olma özelliğini taşıyan Lag Badana Ulusal Park, 200'den fazla bitki türünü ve nadir bulunan orman antilobu gibi hayvanlara ev sahipliği yapıyor. 

Mogadişu Katedrali: Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan katedral İtalyanlar tarafından 1928 yılında inşa edilmiş. Mimar Antonio Vandone tarafından tasarlanan yapı şehrin önemli yapılarından biri olsa da 2008 yılında terör grupları tarafından hasara uğratılmıştır. 

Arba'a Rukun Cami: Mogadişu'nun başkentindeki en eski İslami ibadet yerlerinden biri olan cami 667 yılında inşa edilmiş. Somali'nin önemli dini yapılarında biri olan cami günümüzde de ibadete açık. 

Ulusal Müze: Ülkenin geçmişine ışık tutan müze, birçok tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapıyor. Giyim, el aletleri, para çeşitleri gibi birçok eserin bulunduğu müze ülke hakkında merak edilenleri yanıtlıyor. 

Laas Geel Mağarası: MÖ 20000 li yıllara dayanan, Somaliland’ın Hargeisa'nın kırsal eteklerinde, ülkenin Maroodi Jeex bölgesinde yer alan mağara içerisinde bulunan çizimler ve görüntüsüyle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 

Somali Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Lamezia Terme - Somali uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Lamezia Terme - Somali uçak biletini satın alabilirsiniz
Lamezia Terme - Somali uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.