Libya Uçak Bileti Ara, En Ucuz Libya Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Libya Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Libya uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Libya Ülke Rehberi

Libya

1.760.000 km² yüz ölçümü bulunan Libya, resmi adıyla Libya Devleti, doğusunda Mısır, batısında Cezayir ve Tunus, güneyinde Nijer ve Çad, güneydoğusunda Sudan devletleri bulunur. Libya 1947 yılında İtalya'dan ayrılıp 1951 yılında da bağımsızlığını ilan etmiştir. Ülke Trablusgarp, Fizan ve Sirenayka olmak üzere üç tarihi bölgeden oluşur. Toplam 22 şehirden oluşan Libya'nın en bilinen şehirleri, Misrate, Saba, Bingazi ve Fizan'dır. Libya'nın aynı zamanda en büyük kenti olan Trablus ülkenin başkentidir. Yönetim şekli, üniter - parlementer cumhuriyettir. Ülkenin yaklaşık nüfusu 7 milyondur. Libya'nın para birimi Libya Dinarı'dır. Libya'nın resmî dili Arapça ve Berberice'dir. Libyanın yerel saati ile Türkiye yerel saatinden 1 saat geridedir. Umuma Mahsus (Bordo)pasaporta sahip Türk Vatandaşları vizeye tabiken, Hususi (Yeşil), Hizmet (Gri) ve Diplomatik (Siyah) pasaporta sahip tüm Türk vatandaşları yapacakları ziyaretlerde 6 ay içerisinde 90 gün süre ile vizeden muaftırlar. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Libya uçak bileti ile ortalama 3 saatlik süre zarfında Libya’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Libya Gezilecek Yerler 

Tarihi, turistik ve kültürel açıdan çok sayıda yapıya sahip olan bu güzel ülkeye, Libya uçak bileti alarak ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Kızıl Kale Müzesi: Trablus Arkeoloji Müzesi olarak da bilinen Kızıl Kale Müzesi, tarih öncesi dönemden bağımsızlık devrimine kadar birçok esere ev sahipliği yapıyor. UNESCO ile birlikte tasarlanan müze, tarih öncesi, eski kabileler ve gelenekleri, Fenike döneminde Libya kültürü, İslam mimarisi ve Libya bölgesinin doğal tarihi adı altında birçok koleksiyonu bulunduruyor. 

Acacus Dağları: Bir dağ dizisi olan Acacus Dağları Libya'nın doğusundaki Ghat şehrinde başlayıp Cezayir sınırından yaklaşık 100 km kuzeye kadar uzanır. Kaya üzerine oyma ve resimlerle tanınan alan UNESCO tarafından 1985 yılında Dünya Mirasları listesinde yer almıştır. Boyamalar MÖ 12.000 'den ve MS 100 yılları arasında yapılmış, kaya üzerinde zürafa, fil, deve kuşu, deve, at ve insan gibi şekiller yer almaktadır. 

Sabratha: Libya'nın Zawiya Bölgesi'nde, modern Trablus'un yaklaşık 70 km batısında yer alan arkeolojik alan 1982 yılında UNESCO tarafından bir Dünya Mirası olarak ilan edilmiştir. Milattan Önce 500’lü yıllarda kurulan antik kent Akdeniz kıyısında yer aldığından önemli bir liman ve ticaret kentiydi. 

Bingazi: Akdeniz sahilinde yer alan Bingazi şehri Libyanın nüfus olarak en kalabalık ikinci şehri konumundadır. Antik kentler, tarihi yapılar, parklar ve göller gibi birçok eserin bulunduğu şehir görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. 

Kirene: Kirene Jebel Akhdar yaylalarında yeşil bir vadiye kurulmuş bölgedeki en eski ve en önemli 5 Yunan şehrinden biri olan Antik Yunan ve Antik Roma şehri Kirene M.Ö 600'lü yıllarda kurulmuştur. 

Libya Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Libya uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Libya uçak biletini satın alabilirsiniz
Libya uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.