Mauritius - Adana Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Mauritius - Adana uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Mauritius Ülke Rehberi

Mauritius

Mauritius Cumhuriyeti, 9 şehirden oluşan eski bir Fransız ve İngiliz kolonisidir. En önemli şehirleri Plaines Wilhems, Flacq ve Pamplemousses'tir. Güney Afrika'da, Hint Okyanusu'nda, Madagaskar'ın doğusunda yer alır. Ülkenin yüzölçümü 2.040 kilometrekaredir. Arazisi, dağlık ve küçük kıyı ovaları ile çevrili merkezi bir plato ile tanımlanır. İklimi, Mayıstan Kasım ayına kadar kuru bir , sıcak ve nemli bir yaz ile tropikaldir. Toplam nüfusu 1,2 milyonun üzerindedir. Ülkenin başkenti, 147.066'dan fazla nüfusu ile aynı zamanda en kalabalık şehir olan Port Louis'dir. Diğer büyük şehirleri Beau Bassin, Vacoas ve Curepipe'dir. Ülkenin en büyük havalimanı, yıllık 3,7 milyondan fazla yolcuyla Sir Seewoosagur Ramgoolam Uluslararası Havalimanı'dır . Adını ilk Başbakan Sir Seewoosagur Ramgoolam'dan almıştır.

Mauritius kültürü bugüne kadar Fransız sömürge mirasından güçlü bir şekilde etkilenmiştir. Hinduizm ve Hristiyanlığın ana din olduğu bir karışım vardır. Resmi diller Creole ve Fransızca'dır.  Mauritius hukuk sistemi, Fransız medeni hukukuna dayanmaktadır. Hükümet biçimi bir parlamenter cumhuriyettir. Resmi para birimi Mauritius Rupisi'dir

Mauritius inanılmaz derecede popüler bir turizm destinasyonudur. Ülke, çeşitli kentsel ve doğal turistik mekanlarla doludur. Geniş kumsalları ve doğası ile bilinir. İlçenin çevresinde iki UNESCO dünya mirası alanı bulunmaktadır. Başlıca destinasyonlardan bazıları Charamel, Flic en Flac, başkent Port Louis, le Morne, Black River Gorges Ulusal Parkı ve Château Labourdonnais'dir. Mauritius' çoğunluğu Avrupa'dan olmak üzere her yıl yaklaşık 1,4 milyon turist ziyaret ediyor. Mauritius uçak bileti yolcu.com'da!

Mauritius Lokasyonu

Mobil Uygulama

Adana Şehir Rehberi

Adana

Tarihi 3.000 yıl öncesine uzanan Adana’da Paleolitik Çağ’a ait yerleşkelere dair buluntular var. Ayrıca Neolitik Çağ’a tarihlenen Tepebağ Höyüğü de bölgenin geçmişine ışık tutuyor. Hititler, Asurlular, Persler, Büyük İskender, Selevkoslar, Kilikya Korsanları, Romalılar, Kilikya Ermeni Krallığı, Bizanslılar, Selçuklular, Memlükler ve sonunda Osmanlı İmparatorluğu Adana’nın geçmişinde rol aldı. 1986 yılında büyükşehir olan Adana’nın tarihi yolculuğuna tanıklık etmek için Adana uçak bileti almalısınız.

Her Cuma ve Cumartesi akşamı konserler düzenlenen şehirde Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nı dinlememeye zaman ayırmalısınız. Adana Altın Koza Film Festivali, Sabancı Uluslararası Tiyatro Festivali, Uluslararası Hava Oyunları Festivali, Uluslararası Engelli Gençlik Festivali ve Portakal Çiçeği Karnavalı Adana’nın görülmeye değer etkinliklerinden. Adana uçak bileti ile festivaller ve karnavalları yerinde yaşayın.

Taşköprü 
Seyhan ve Yüreğir ilçelerini birbirine bağlayan Taşköprü, Roma İmparatoru Hadrian tarafından yaptırılmış.

Merkez Park
2003’te açılan Merkez Park’ta 400 binden fazla bitki çeşidini bir arada görebileceksiniz. Çocuk alanı, amfi tiyatro, paten pisti, bisiklet ve koşu parkuru parkın artılarından.

Sabancı Camii
Adana uçak bileti ile yükse minareleri ve mimarisi ile Mimar Sinan’ın eserlerini aratmayan Sabancı Camii’ni ziyaret edebilirsiniz.

Adana Sinema Müzesi
Adana Sinema Müzesi’nde hem sinema tarihinden hem de Adanalı sanatçılardan izler bulabilirsiniz. Adana uçak biletialmanız yeterli.

Kazancılar Çarşısı
Adana’nın en dikkat çeken çarşılarından olan Kazancılar Çarşısı’nda alışverişin tadını çıkarın. 

Ulu Camii ve Külliyesi
Ramazanoğulları’nın 16. yüzyılda yaptırdığı Ulu Camii ve Külliyesi; cami, türbe, medrese ve saray selamlığı bölümlerini biraraya getiriyor.

Seyhan Barajı
1956 yılında Seyhan Nehri’ni kontrol edilmesi amacıyla yaptırılan Seyhan Barajı sunduğu manzara ile Adana uçak bileti alanları büyülüyor.

Atatürk Müzesi
Mustafa Kemal Atatürk ve eşi Latife Hanım’ın 1923 yılında konakladığı tarihi ev bugün Atatürk Müzesi olarak turistleri ağırlıyor.

Arkeoloji Müzesi
Fenike, Hitit, Asur, Frig, Roma ve Bizans medeniyetlerinden kalan tarihi eserleri bir arada bulabileceğiniz Arkeoloji Müzesi 1924 yılından beri açık.

Büyük Saat
“Türkiye’deki en uzun saat kulesi nerede?” diye sorarsanız size Adana uçak biletiile gidip görebileceğiniz Büyük Saat’i işaret ederiz.

Misis Mozaik Müzesi
4. yüzyıl sonlarında oluşturulan zemin mozaikleri Misis Mozaik Müzesi’nde sergileniyor.

Anavarza Ören Yeri
Anavarza Antik Yeri sırasıyla Doğu Roma, Arap, Ermeni ve Memluk egemenliğine girdi. Anavarza Ören Yeri bu medeniyetlerin en önemli tanığı…

 

02 Ağustos 2021,Açık
Adana
40°
40°02 Ağustos 2021
41°03 Ağustos 2021
41°04 Ağustos 2021
40°05 Ağustos 2021
39°06 Ağustos 2021

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Mauritius - Adana uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Mauritius - Adana uçak biletini satın alabilirsiniz
Mauritius - Adana uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.