Meksika - Pekin Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Meksika - Pekin uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Meksika Ülke Rehberi

Meksika

Meksika 31 eyaletten oluşan kuzey Amerika kıtasının en büyük ülkesidir. En önemli eyaletler México, Veracruz ve Jalisco'dur. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala ve Belize ile komşudur. Meksika, toplam 1.972.550 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi engebeli dağlardan kıyı ovalarına ve yaylalara kadar değişmektedir. İklimi tropikalden çöl tipine kadar çeşitlilik gösterir.

Genel nüfus yaklaşık 128 milyon kişidir. Ülkenin başkenti aynı zamanda 8,9 milyon nüfusuyla en kalabalık şehri olan Mexico'dur. Diğer büyük şehirleri Ecatepec, Guadalajara ve Puebla City'dir. Ülkenin en büyük uluslararası havalimanı, yıllık 50,3 milyon yolcu ile Mexico City Uluslararası Havalimanı'dır (MEX). Havalimanı, dünyanın her yerindeki destinasyonlara erişim sağlar.

Meksika kültürü, yerli ve İspanyol mirasının bir karışımı olan bir kültürdür. Nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Resmi dil İspanyolcadır. Meksika hukuk sistemi, ABD anayasa hukuku etkisi ile medeni hukuka dayanmaktadır. Hükümet biçimi federal bir başkanlık cumhuriyetidir. Resmi para birimi, USD başına 20 MXN cari döviz kuru olan Meksika Pezosu'dur 

Meksika Gezilecek Yerler

Cancún ve Maya Rivierası: Meksika Körfezi'ndeki güzel bir sahil şeridi boyunca uzanan Cancún, Playa del Carmen ve topluca Maya Rivierası olarak bilinen Cozumel adası tatil yerleridir. Yucatán Yarımadası'nın ucundaki bu muhteşem bölge, her yıl yaklaşık beş milyon ziyaretçi'yi ağırlıyor.

Playa del Carmen: Genellikle kısaca “Playa” olarak anılan Playa del Carmen, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'ndaki Quintana Roo eyaletindeki hareketli bir tatil beldesidir. Eskiden Avrupa etkisine sahip sakin bir balıkçı köyü olan kasaba, son yıllarda güzel plajları ve eğlence mekanlarıyla canlı bir tatil beldesi haline geldi.

Merida: Beyaz taş binaları nedeniyle “Beyaz Şehir” lakaplı Merida, Meksika'nın Yucatan eyaletinin başkentidir . Yucatan Yarımadası'nın kuzeybatı ucuna yakın coğrafi izolasyonu nedeniyle, şehrin kendine özgü lehçesi, mutfağı ve Maya, Karayipler ve kolonyal etkilerle şekillenen kültürü vardır.

Palenque: Chiapas Eyaleti'nin yoğun ormanları arasında yer alan Palenque, yedinci yüzyılda gelişen ünlü bir Maya şehridir . Arkeolojik alan Chichen Itza veya Calakmul'dan çok daha küçük olmasına rağmen, en iyi Maya oymaları, heykelleri ve mimarisinden bazılarına sahiptir.

Mexico City,: Meksika'nın başkenti Mexico City, dünyanın her yerinden birçok etnik gruptan oluşan dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Bu uçsuz bucaksız şehir sadece Meksika'nın en önemli siyasi ve kültürel merkezi değil, aynı zamanda Latin Amerika'nın da en önemli finans merkezlerinden biridir. Ayrıca Mexico City, Kuzey Amerika'nın en eski ve en büyük üniversitelerinden birine sahiptir.

Meksika Lokasyonu

Mobil Uygulama

Pekin Şehir Rehberi

Pekin

Pekin’de bulunan 250,000 sene öncesine ait fosiller bölgedeki yaşamın eskiliğinin kanıtı. Şehirde bulunan M.Ö. 11. yüzyıla tarihlenen kalıntılarsa ilk devlet olan Ji Devleti’ne ait.    1272 senesinden beri zaman zaman ara verilse de çoğunlukla Çin’in başkenti olan Pekin, dünyanın en eski başkentlerinden biri. Pekin uçak bileti alarak şehrin geçmişini kucaklayın.

Şehre hakim olan Muson İklimi sayesinde Temmuz ayında en sıcak günler (26 derece) yaşanıyor. 2008 yılında Yaz Olimpiyatları’na ev sahipliği yapan Pekin’in geniş metro ağı hem yerli halkı hem de turistleri rahat ettiriyor. Pekin uçak bileti ile şehre gitmişken ünlü Çin Mutfağı’nın lezzetlerini tatmayı ihmal etmeyin.

Cennet Tapınağı

15. yüzyılda biten Cennet Tapınağı felsefi nedenlerle 3 ana bina olarak inşa edilmiş. Pekin uçak bileti sizi Cennet Tapınağı’nın mistik havasıyla saracak.

Çin Seddi

Ming Hanedanlığı Dönemi’nde inşa edilen Çin Seddi, Dünyanın 7 Harikası’ndan biri… Dünya harikalarından birinde gezinmek için Pekin uçak bileti alın.

Yasak Şehir

Ming Hanedanlığı’ndan Qing Hanedanlığı’nın sonuna dek imparatorluk sarayı olan Yasak Şehir’deki Saray Müzesi’ni de ziyaret etmelisiniz.

Tiananmen Meydanı

Tiananmen Meydanı, dünyanın en büyük meydanlarından biri. 1651 senesinde inşa edilen meydana gitmek için ilk adım Pekin uçak bileti almak.

Yazlık Saray

Budist Tapınağı, Mermer Tekne ve Opera Salonu; Yazlık Saray’a gidenlerin ilk ziyaret ettikleri yerler arasında…

Ming Mezarı

“13 İmparator’un Mezarı” adıyla bilinen Ming Mezarlığı Pekin’in kuzeybatısında bulunuyor. Yalnız 3 mezar ziyarete açık.

Lama Tapınağı

Budizm’e göre yasak olan aptallık, aşk, israf ve açgözlülüğü simgeleyen 4 ruh heykelinin bulunduğu Lama Tapınağı’nda sanat eserleriyle de karşılaşacaksınız.

Ulusal Stadyum ve Su Küpü

2008 Yaz Olimpiyatları için hazırlanan Ulusal Stadyum ve Su Küpü faal olarak etkinliklere devam ediyor.

Terracotta Müzesi

Kazara keşfedilen mezardaki topraktan oluşan ordu, ilk Çin İmparatoru Qin Shi Huang’i ölümden sonra korumak için yaptırılmış.

Pekin Olimpiyat Parkı

2008’deki Yaz Olimpiyatları ve Paralimpik Oyunları’na sahne olan Pekin Olimpiyat Parkı’nda etkinlikler sürüyor.

Drum Tower

1420’den beri zamanı duyurmak için kullanılan Drum Tower’ın görevine 1924 senesinde son verilmiş. Kule 1980 sonrasında müzeye dönüştürülmüş.

Ulusal Müze

Koleksiyonlarında 1 milyondan fazla obje bulunan Ulusal Müze’deki eserler sayesinde Çin’in antik tarihine de yakından bakabileceksiniz.

 

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Meksika - Pekin uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Meksika - Pekin uçak biletini satın alabilirsiniz
Meksika - Pekin uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.