Meksika Uçak Bileti Ara, En Ucuz Meksika Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Meksika Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Meksika uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Meksika Ülke Rehberi

Meksika

Meksika 31 eyaletten oluşan kuzey Amerika kıtasının en büyük ülkesidir. En önemli eyaletler México, Veracruz ve Jalisco'dur. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala ve Belize ile komşudur. Meksika, toplam 1.972.550 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi engebeli dağlardan kıyı ovalarına ve yaylalara kadar değişmektedir. İklimi tropikalden çöl tipine kadar çeşitlilik gösterir.

Genel nüfus yaklaşık 128 milyon kişidir. Ülkenin başkenti aynı zamanda 8,9 milyon nüfusuyla en kalabalık şehri olan Mexico'dur. Diğer büyük şehirleri Ecatepec, Guadalajara ve Puebla City'dir. Ülkenin en büyük uluslararası havalimanı, yıllık 50,3 milyon yolcu ile Mexico City Uluslararası Havalimanı'dır (MEX). Havalimanı, dünyanın her yerindeki destinasyonlara erişim sağlar.

Meksika kültürü, yerli ve İspanyol mirasının bir karışımı olan bir kültürdür. Nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Resmi dil İspanyolcadır. Meksika hukuk sistemi, ABD anayasa hukuku etkisi ile medeni hukuka dayanmaktadır. Hükümet biçimi federal bir başkanlık cumhuriyetidir. Resmi para birimi, USD başına 20 MXN cari döviz kuru olan Meksika Pezosu'dur 

Meksika Gezilecek Yerler

Cancún ve Maya Rivierası: Meksika Körfezi'ndeki güzel bir sahil şeridi boyunca uzanan Cancún, Playa del Carmen ve topluca Maya Rivierası olarak bilinen Cozumel adası tatil yerleridir. Yucatán Yarımadası'nın ucundaki bu muhteşem bölge, her yıl yaklaşık beş milyon ziyaretçi'yi ağırlıyor.

Playa del Carmen: Genellikle kısaca “Playa” olarak anılan Playa del Carmen, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'ndaki Quintana Roo eyaletindeki hareketli bir tatil beldesidir. Eskiden Avrupa etkisine sahip sakin bir balıkçı köyü olan kasaba, son yıllarda güzel plajları ve eğlence mekanlarıyla canlı bir tatil beldesi haline geldi.

Merida: Beyaz taş binaları nedeniyle “Beyaz Şehir” lakaplı Merida, Meksika'nın Yucatan eyaletinin başkentidir . Yucatan Yarımadası'nın kuzeybatı ucuna yakın coğrafi izolasyonu nedeniyle, şehrin kendine özgü lehçesi, mutfağı ve Maya, Karayipler ve kolonyal etkilerle şekillenen kültürü vardır.

Palenque: Chiapas Eyaleti'nin yoğun ormanları arasında yer alan Palenque, yedinci yüzyılda gelişen ünlü bir Maya şehridir . Arkeolojik alan Chichen Itza veya Calakmul'dan çok daha küçük olmasına rağmen, en iyi Maya oymaları, heykelleri ve mimarisinden bazılarına sahiptir.

Mexico City,: Meksika'nın başkenti Mexico City, dünyanın her yerinden birçok etnik gruptan oluşan dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Bu uçsuz bucaksız şehir sadece Meksika'nın en önemli siyasi ve kültürel merkezi değil, aynı zamanda Latin Amerika'nın da en önemli finans merkezlerinden biridir. Ayrıca Mexico City, Kuzey Amerika'nın en eski ve en büyük üniversitelerinden birine sahiptir.

Meksika Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Meksika uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Meksika uçak biletini satın alabilirsiniz
Meksika uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.