Sudan Uçak Bileti Ara, En Ucuz Sudan Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Sudan Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Sudan uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Sudan Ülke Rehberi

Sudan

Sudan ya da resmî adıyla Sudan Cumhuriyeti, 1.886.000 km²lik yüzölçümüyle Afrika'nın en büyük 3. ülkesidir. Sudan Kuzeyden Mısır, kuzeydoğudan Kızıldeniz, kuzeybatıdan Libya, doğudan Etiyopya ve Eritre, güneyden Güney Sudan, batıdan Orta Afrika Cumhuriyeti ve Çad ile sınır komşusudur. Sudan Cumhuriyetinin nüfusu yaklaşık 44 milyondur. Ülkenin başkenti Hartum'dur. Başkent, aynı zamanda ülkenin en büyük şehri olan Hartum'dur. Diğer önemli şehirler Omdurman, Nyala ve Port Sudan'dır. En büyük havalimanı, yıllık 3,5 milyonu aşkın yolcu trafiğiyle Hartum Uluslararası Havalimanı'dır (KRT). Ülkeyi Afrika ve Orta Doğu'daki destinasyonlara bağlar. Ülkenin resmi para birimi Sudan Sterlini'dir. Arapça ve İngilizce ülkede geçerli resmi dillerdir. Sudan ülkesinin yerel saati Türkiye yerel saatinden bir saat geridedir. Sudan’a seyahat edecek olan Türk vatandaşlardan Umuma Mahsus (Bordo), Hizmet (Gri) ve Hususi (Yeşil) pasaport hamilleri vizeye tabidir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Sudan uçak bileti ile yaklaşık üç buçuk saatlik süre zarfında Türkiye Cumhuriyeti’nden Sudan’a ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Sudan Gezilecek Yerler 

Gebel Barkal: Sudan'daki Kuzey Eyaleti'ndeki Karima kasabasında, Nubiya bölgesinde, Hartum'un yaklaşık 400 km kuzeyinde yer alan 98 m yüksekliğinde, bir dağdır. UNESCO tarafından 2003 yılında Napata'nın tarihi kenti ile birlikte Dünya Mirası olarak ilan edildi. 

Meroe Piramitleri: Geçmişi M.Ö 300’lü yıllara dayanan Meroe Piramitleri, güney, kuzey ve batı olmak üzere üç bölüme ayrılıyor. Meroe kralları ve kraliçelerinin mezarları bulunan alanda ayrıca kraliyet gömüleri de bulunmaktadır. Alanda birçok kraliyet piramidi bulunmaktadır. 

Tuti Adası: Sudan'da Beyaz Nil ve Mavi Nil'in birleşim yerinde bulunan Tuti Adası, tarımla geçinen mütevazi küçük köylerden oluşuyor. Geçmişte feribotla ulaşım sağlanan adaya, 2008 yılında modern bir asma köprü yapılarak, köprü ana ulaşım güzergahı oldu. 

Nil Nehri: 6.650 km uzunluğu ile Dünya'nın en uzun nehri olan Nil Nehri, Beyaz Nil Nehri, Mavi Nil Nehri ve Atbarah Nehri olarak üç kola ayrılıyor. 9 ülkenin topraklarında bulunan nehri mutlaka görmelisiniz. 

Cumhurbaşkanlığı Saray Müzesi: Sudan tarihi hakkında birçok bilgi ve esere ev sahipliği yapan müze 2000 yılından beri hizmet veriyor. 

Sudan Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Sudan uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Sudan uçak biletini satın alabilirsiniz
Sudan uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.