Türkiye - Burundi Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Türkiye - Burundi uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Türkiye

Türkiye

Türkiye Cumhuriyeti, 81 ilden oluşan kıtalararası bir ülkedir. Komşu ülkeler Yunanistan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, İran, Irak ve Suriye ile Güneydoğu Avrupa ve Güneybatı Asya'da yer almaktadır. En önemli iller İstanbul, Ankara ve İzmir'dir. Türkiye 783.356 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir ve bu nedenle dünyanın 36. büyük ülkesidir.  Türkiye, iklim kuşaklarından ılıman kuşak ile subtropikal kuşak arasında yer alır. ... Kıyı bölgelerinde denizlerin etkisiyle daha ılıman iklim özellikleri görülür. Dağların yüksekliği ve uzanışı deniz etkilerinin iç kesimlere ulaşmasını engeller. Bu nedenle iç kesimlerinde karasal iklim özellikleri görülür.

Genel nüfus 83,1 milyonun üzerindedir. Ülkenin başkenti Ankara'dır. Ancak en kalabalık şehir 15,5 milyondan fazla nüfusu ile İstanbul'dur. Diğer önemli şehirler İstanbul, İzmir, Ankara, Antalya ve Bursa'dır. Ülkedeki en büyük havalimanı, yıllık 52 milyonun üzerinde yolcu ile İstanbul Havalimanı'dır (IST). Bu da onu dünyanın en yoğun 28. havalimanı yapmaktadır.. İstanbul havalimanı her kıtaya mükemmel uçuş bağlantılarına sahiptir. Aynı zamanda Uluslararası Türk Hava Yolları havayoluna ev sahipliği yapmaktadır.

Türk kültürüne, ana din olarak İslam olmak üzere, tarihi kültürlerin bir karışımı hakimdir. Resmi dil Türkçedir. Hukuk sistemi, Avrupa modellerine dayanan medeni hukuktur. Devlet rejimi cumhuriyettir.

Ülkenin resmi para birimi Türk Lirasıdır . Türkiye, çeşitli kentsel ve doğal turizm destinasyonları ve cazibe merkezleri ile doludur. Pitoresk tarihi yerleri ve farklı kültürel yönleriyle bilinir. Belli başlı destinasyonlardan bazıları Ayasofya, Efes, Kapadokya, Topkapı Sarayı, Pamukkale, Sümela Manastırı ve Nemrut Dağı'dır. Ülkeyi her yıl yaklaşık 52 milyon turist ziyaret ediyor. Çoğu turist Avrupa ve çevresindeki ülkelerden geliyor ve bu da Türkiye'yi özellikle Rus turistler için çok popüler bir destinasyon haline getiriyor.

Türkiye Lokasyonu

Mobil Uygulama

Burundi

Burundi

Burundi Cumhuriyeti eski bir Belçika kolonisidir. Orta Afrika'da bulunan 8 şehirden oluşmaktadır. Tanzanya, Ruanda ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile komşudur. En önemli şehirleri Gitega, Ngozi ve Muyinga'dır. Burundi, 27.834 kilometrekare yüzölçümü ile Afrika'da nispeten küçük bir ülkedir.

Toplam nüfusu 11,8 milyon kişidir. Ülkenin başkenti Gitega'dır. Ancak en büyük şehiri 331.000 nüfuslu Bujumbura'dır. Ülkenin diğer önemli şehirleri Bobo-Muyinga, Ruyigi ve Ngozi'dir. En büyük havalimanı Melchior Ndadaye Uluslararası Havalimanı'dır (BJM). Yaklaşık 131.000 kişilik yıllık yolcu trafiğine sahiptir.. Adını, ilçenin demokratik olarak seçilmiş ilk başkanı olan Melchior Ndadaye'den almıştır. Ülkenin resmi para birimi Burundi Frangı'dır

Burundi, sınırlı cazibe merkezleri sunan gelişmekte olan bir turizm destinasyonudur. Yaban hayatı ve milli parkları ile tanınır. Bazı destinasyonlar başkent Bujumbura, Rusizi Nehri Ulusal Parkı, Kigwena Doğal Ormanı ve Heha Dağı'dır. 299.000 yıllık turizm ziyaretçisinin çoğunluğu komşu Afrika ülkeleri ve bazı Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Burundi uçak bileti şimdi yolcu.com'da!

Burundi Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Türkiye - Burundi uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Türkiye - Burundi uçak biletini satın alabilirsiniz
Türkiye - Burundi uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.