Ulan Batur - Somali Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Ulan Batur - Somali uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Ulan Batur Şehir Rehberi

Ulan Batur

Ulan Batur’un kuruluş yılı olarak Moğolistan’ın ilk manevi liderinin buraya yerleştiği yıl olan 1649 senesi gösteriliyor. Moğolca’da adı “kızıl baha” anlamı taşıyan Ulan Batur’da eski mimarinin yanında modern mimariden de izler görülüyor. Ayrıca şehirde Budist mimarisinden de izler görmek mümkün. Moğolistan’ın kültürel, ekonomik ve siyasi merkezi Ulan Batur’a gitmek için Ulan Batur uçak bileti almalsınız.

Moğol kültürünü tanımak için Ulan Batur uçak bileti aldıysanız, şehirde düzenlenen festivallere de katılmalısınız. Moğolistan’a özgü güreş, okçuluk ve at yarışlarına sahne olan Naadam Festivali bunlardan biri. Temmuz ayında düzenlenen festivale hem yerli halkın hem de turistlerin ilgisi büyük. Ulan Batur Uluslararası Film Festivali’nde ise dünyanın her yerinden ödüllü filmler ve yeni yapımlar halka sunuluyor.
 

Sukhbataar Meydanı
Çin akınları sırasında büyük kahramanlık gösteren Sukhbataar’ın adını alan meydanda Cengiz Han’ın da bir heykeli bulunuyor. Ulan Batur uçak bileti alanlar için Sukhbataar Meydanı keşfedilmeye için hazır!

Gandantegchinlen Manastırı
Adı “Tam Huzurun Büyük Yeri” anlamına gelen Gandantegchinlen Manastırı’nın yapımına 1809 senesinde başlanmış. Budizm için önemli bir yeri olan Gandantegchinlen Manastırı’nı görmek için Ulan Batur uçak bileti ile yola çıkmalısınız.

Zanabazar Güzel Sanatlar Müzesi
Budizm sanatını odak alan Zanabazar Güzel Sanatlar Müzesi’nde Taş Devri’nden 20. yüzyıla uzanan çeşitlilikte koleksiyonları görebilmek mümkün. Haftanın her günü açık olan müzede 10.000’den fazla eser var.

Bogd Han Kış Sarayı
Günümüzde müze olan Bogd Han Kış Sarayı, 1893-1903 tarihleri arasında inşa edilmiş. Altı tapınağı olan saray, 1924 senesinden beri müze olarak kullanılıyor.

Zaisan Anıtı
2. Dünya Savaşı’nda ölen askerlerin anısına yaptırılan Zaisan Anıtı, SSCB ve Moğolistan arasındaki dostluğu sembolize ediyor.

Ulan Batur Şehir Müzesi
Şehrin değişimini gözler önüne seren eserlerin sergilendiği Ulan Batur Şehir Müzesi’nde kalıcı koleksiyonlar dışında geçici koleksiyonlara da yer veriliyor.

Moğolistan Ulusal Müzesi
1971’de ilk açıldığında ilk adı “Moğolistan Devrim Müzesi” olan Moğolistan Ulusal Müzesi’ni haftanın her günü gidip görebilirsiniz.

Choijin Lama Tapınağı ve Manastırı
1904 başlanan ve 4 yılda bitirilen Choijin Lama Tapınağı ve Manastırı, 1942 senesinden beri müze olarak gezilebiliyor.

Gorkhi-Terelj Ulusal Parkı
Çadır kurup kamp yapabileceğiniz alanlar sunan Gorkhi-Terelj Ulusal Parkı’nda restoranlar ve hediyelik eşya dükkânları da var.

Uluslararası Fikir Müzesi
Bu müzeye gelirken müzeler hakkında bildiğiniz her şeyi unutmalısınız. Çünkü Uluslararası Fikir Müzesi’nde zeka oyunları, bulmacalar ve oyunlar sergilenmekte!

Mobil Uygulama

Somali

Somali

637.655 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan Somali veya resmi adıyla Somali Federal Cumhuriyeti, Afrika kıtasının en doğusunda yer alır. Kuzeybatısında Cibuti, güneybatısında Kenya, doğusunda Hint Okyanusu, batısında Etiyopya kuzeyinde Aden Körfezi ve Yemen yer almaktadır. Ülkenin en büyük şehri olan Mogadişu ülkenin başkentidir. En çok ziyaret alan şehirleri Mogadişu, Boorama ve Hergeisa’dır. Somali'nin nüfusu yaklaşık olarak 16 milyondur. Somalice ve Arapça olmak üzere iki adet resmi dil vardır. Somali, kurak ve sıcak bir tropikal iklime sahiptir. Amerikan Doları ve Somali Şilini ülkenin iki resmi para birimidir. Yağışlar oldukça azdır ve mevsimlere göre sıcaklık değişiklikleri yüksektir. Temmuz-Eylül arası ve Aralık-Mart ayları arasındaki dönem ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimleridir. Somali yerel saati Türkiye saatine göre 1 saat daha ileridir. Ülkeye giriş yapıcak Umuma Mahsus(Bordo), Diplomatik(Siyah/Kırmızı), Hizmet(Gri) ve Hususi(Yeşil) pasaportuna sahip olan Türk vatandaşlarımızın Somali Vizesi almaları gerekmektedir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Somali uçak bileti ile direk uçuş seferlerini tercih etmeniz durumunda ortalama 6 saatlik süre zarfında Somali’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Somali Gezilecek Yerler 

Lag Badana Ulusal Parkı: Somalinin güneyinde Lower Juba kentinde yer alan ulusal park 1989 yılından beri hizmet vermektedir. Ülkede kurulan ilk milli park olma özelliğini taşıyan Lag Badana Ulusal Park, 200'den fazla bitki türünü ve nadir bulunan orman antilobu gibi hayvanlara ev sahipliği yapıyor. 

Mogadişu Katedrali: Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan katedral İtalyanlar tarafından 1928 yılında inşa edilmiş. Mimar Antonio Vandone tarafından tasarlanan yapı şehrin önemli yapılarından biri olsa da 2008 yılında terör grupları tarafından hasara uğratılmıştır. 

Arba'a Rukun Cami: Mogadişu'nun başkentindeki en eski İslami ibadet yerlerinden biri olan cami 667 yılında inşa edilmiş. Somali'nin önemli dini yapılarında biri olan cami günümüzde de ibadete açık. 

Ulusal Müze: Ülkenin geçmişine ışık tutan müze, birçok tarihi ve kültürel esere ev sahipliği yapıyor. Giyim, el aletleri, para çeşitleri gibi birçok eserin bulunduğu müze ülke hakkında merak edilenleri yanıtlıyor. 

Laas Geel Mağarası: MÖ 20000 li yıllara dayanan, Somaliland’ın Hargeisa'nın kırsal eteklerinde, ülkenin Maroodi Jeex bölgesinde yer alan mağara içerisinde bulunan çizimler ve görüntüsüyle görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. 

Somali Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Ulan Batur - Somali uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Ulan Batur - Somali uçak biletini satın alabilirsiniz
Ulan Batur - Somali uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.