Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Van Ferit Melen Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Van Ferit Melen Havalimanı

Van Ferit Melen Havalimanı adını Türk bürokrat ve siyasetçi olan eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Ferit Sadi Melen'den almaktadır. 1943 yılında hizmete açılan Van Ferit Melen havalimanı Devlet

Van Ferit Melen Havalimanı Rehberi

Van Ferit Melen Havalimanı adını Türk bürokrat ve siyasetçi olan eski Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı olan Ferit Sadi Melen'den almaktadır. 1943 yılında hizmete açılan Van Ferit Melen havalimanı Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından işletilmektedir. Şehir merkezine yaklaşık 8 km uzaklıkta bulunup, Türkiye'nin en büyük gölü olan Van Gölü sahiline paralel yapılmıştır. 140 araçlık otoparka sahiptir ve aynı zamanda 2012 yılında Türkiye’de ilk defa uyduyla iniş sistemi bu havalimanına kurulmuştur.Sizde Van’ı keşfetmek istiyorsanız Van uçak bileti alarak Van’ı yeniden keşfebilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanına ulaşım

Belediye otobüsleri: Van Ferit Melen Havalimanına ulaşmak için şehir merkezinden Van Belediyesi'nin 351 numaralı otobüsü ile ulaşım sağlanmaktadır.

Havaş Otobüsleri: Terminal binası'nın önünde HAVAŞ otobüsleri bulunmaktadır bu otobüslerle Van ve çevresindeki şehirlere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Araç Kiralama: Havalimanı içerisinde bulunan çok sayıda bulunan kurumsal Rent a Car şirketleri sayesinde bütçenize en uygun aracı kiralayıp istediğiniz gibi gezebilirsiniz.

Havalimanı Taksi: Havalimanı'nın en hızlı ve kolay ulaşımı olan taksi yaklaşık 120 tl gibi bir fiyat ile 15 dk içerisinde şehir merkezine ulaşabilirsiniz.

Van Ferit Melen Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Eminpaşa, Van Ferit Melen Havaalanı Girişi, 65300 Edremit/Van

Kodu: VAN

Rakım: 1.668 m

Telefon: (0432) 227 00 01

Havalimanı Tipi: Sivil

 

Van Ferit Melen Havalimanı