Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, Ağrı ve çevre illere havayolu ile ulaşımı sağlamak amacıyla kurulmuş ve bu yönde hizmet veren bir havalimanıdır. 1997 yılından itibaren bu yönde faaliyetlerine devam etmektedir.Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı, Ağrı şehir merkezine 8 kilometre uzaklıktadır. Havalimanı 1994 yılında Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından projelendirilmiş ve 1997 yılında hizmete açılmıştır. Mevsimsel şartların ulaşımı olumsuz etkilemesi ve ihtiyaçları karşılamaması nedeniyle 2009 tarihinde kapatılarak yenileme çalışmaları başlamıştır. 2011 yılında hava trafiğine açılmış, 2015 yılında ise tamamen yenilenmiş bir şekilde yolcularını ağırlamaya devam etmiştir.Ağrı uçak bileti alarak Ağrı'yı gezebilirsiniz.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı içeresinde yolcuların temel ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla ATM, büfe, emanet eşya, kafe gibi sosyal alanlar bulunmaktadır.

Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı Ulaşım

Otobüs: Ağrı Ahmed-i Hani Havalimanı'na belediye otobüsleri ile yaklaşık 25 dakikada ulaşım sağlayabilirsiniz. Ücret olarak 2,50 TL civarı bir fiyat tutacaktır.
Taksi: 8 kilometre uzaklıkta bulunan Şehir Merkezine gitmek için taksi kullanabilirsiniz. Havalimanı çıkışında bulunan taksileri kullanarak varış noktasına gidebilirsiniz.


Adres: 100. Yıl, Unnamed Road, 04000 Ağrı Merkez/Ağrı
Kodu: AJI
Telefon: (0472) 216 04 00
Havalimanı tipi: Sivil

Popüler Havalimanları

Bingöl Havalimanı
Denizli Çardak Havalimanı
Muş Sultan Alparslan Havalimanı
Sivas Nuri Demirağ Havalimanı
Isparta Süleyman Demirel Havalimanı