Batman Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Batman Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Batman Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Batman Otogarı

Batman, Mayıs 1990′da, Mardin’e bağlı Gercüş, ve Hasankeyf ile Siirt’e bağlı Batman, Beşiri, Kozluk ve Sason ilçelerinin bir araya getirilmesiyle kurulmuştur. Batman topraklarının küçük bir bölümü Doğu Anadolu Bölgesi, daha büyük bir bölümü de Güneydoğu Anadolu Bölgesi sınırları içinde kalır. 1940′ta petrol bulunması ve rafinerinin kurulmasından sonra kent hızla büyük bir sanayi merkezine dönüştü. İşsizliğin yaygın olduğu Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nin her yanından göç edenlerle kısa sürede kalabalık bir kent haline geldi. 1950′de yanlızca 915 olan nüfusu, 1960′ta 10 bini, 1975′te 50 bini, 1985′te 110 bini buldu. 15′in üzerinde otobüs firmasının hizmet verdiği Batman Otogarı; İpekyolu Caddesi üzerinde yer almaktadır. Gerek direkt gerekse aktarmalı olarak Batman’a otobüs ile ulaşmak isteyenler için web sitemiz üzerinden otobüs bileti bulmak mümkündür.

Batman Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Batman otogarı şehir merkezine çok yakın bir konumda kurulmuştur. Şehir merkezine yakın kurulduğu için otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Batman otobüs bileti almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Batman ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Otogara gitmek için 15 numaralı otobüs hattı; Gala, SSK Hastanesi ve Belediye önündeki duraklardan kalkıyor. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir.

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Batman Otogarı
Telefon: +90 04882141749
Adres: Hilal Mh. Başti Otogar 72060, Merkez/Batman