Burdur Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Burdur Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Burdur Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Burdur Otogarı Kalkışlı Otobüs Biletleri

Burdur Otogarı

Akdeniz Bölgesi ‘nin Göller Yöresi’nde yer alan Burdur toprakları güneybatıda Teke Yarımadası’nın iç kesimlerine doğru uzanır.Burdur adının nereden kaynaklandığına ilişkin çeşitli söylentiler vardır.Bunlardan birine göre, doğudan gelip Anadolu’nun içlerine doğru ilerleyen bir Türkmen aşiretinin gözleri görmeyen yaşlı reisi bugünkü Burdur kentinin bulunduğu yere gelice durur.Oğluna, duyduğu güzel kokulara bakılırsa burasının çayırlarla kaplı sulak bir yer olması gerektiğini söyler ve “Burada dur” adı verilir ve bu ad da giderek Burdur’a dönüşür. Oysa burasının Bizans Dönemi’nde Polydorion adıyla anıldığı bilinmektedir. Bu adın zamanla Burdur’a dönüştüğü sanılmaktadır. Burdur; Batı Akdeniz Bölgesinde Afyon ile Ege Bölgesi, Isparta ile İç Anadolu Bölgesine, Denizli ile ise Marmara Bölgesine açılan karayolları bağlantılarını sağlayan bir konumdadır. İstanbul-Ankara-Antalya karayolu üzerinedir. Marmara, Ege ve İç Anadolu Bölgesinden Antalya’ya giden bütün araçlar Burdur’dan geçmektedir. Burdur otogarında 35 den fazla otobüs firması ile Türkiye’nin neredeyse tamamına ulaşımı sağlamaktadır.  Burdur otobüs bileti yolcu.com'dan alınabilmektedir.

Burdur Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Burdur Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Burdur otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Burdur Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Burdur ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte şehrin pek çok ana durağından kalkan Sanayi, Meydan, Serenler, NATO, İşçi Evleri ve Çendik ve T9  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz.

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Burdur Otogarı
Telefon: +902482331498
Adres: Aydınlıkevler Mah. Armağan İlci Blv. No:103 15040 Merkez/Burdur