Çanakkale Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Çanakkale Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Çanakkale Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Çanakkale Otogarı

Çanakkale ili, boğaz oluşturacak biçimde karşılıklı yer alan iki yarımadayı kaplayan ve iki denize kıyısı olan  topraklarıyla konumu bakımından İstanbul iline benzer. İstanbul gibi hem Avrupa, hemde Asya kıtasında toprakları olan Çanakkale, coğrafya yönünden  olduğu kadar tarih açısından da önemli bir yerdir. Eski çağların ünlü Truva Savaşı ve 20. Yüzyılın başlarındaki Çanakkale Savaşları bu topraklar üzerinde olmuştur. Asya’da ki ya da Anadolu yakasındaki toprakların büyük bölümü de Gelibolu Gelibolu Yarımadası’ndadır. Gelibolu ve Biga yarımadalarını, Marmara’yı Ege’ye bağlayan  Çanakkale Boğazı ayırır. Türkiye’nin en büyük yarımadası olan Gökçeada Çanakkale ilinin sınırları içinde yer alır. Gökçeada’daki Avlaka Burnu ise Türkiye’nin en batı noktasıdır. Çanakkale’ye 20′nin üzerinde otobüs firması sefer düzenlemektedir. Ayrıca Çanakkale Otogarı Türkiye’nin hemen hemen her noktasına gerek direkt gerekse aktarmalı olarak otobüs bileti bulmanız mümkündür.

Çanakkale Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Çanakkale otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Çanakkale Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Çanakkale ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte şehrin pek çok ana durağından kalkan Troya ve Kepez ve K9  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz.

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Çanakkale Otogarı
Telefon: +902862125888
Adres: Bursa Yolu 4. Km, 17100 Merkez/Çanakkale