Çorum Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Çorum Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Çorum Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Çorum Otogarı

Topraklarının yarısı Karadeniz, yarısı da İç Anadolu Bölgesi’nde yer alan Çorum ili fazla yüksek olmayan ve akarsularla parçalanmış engebeli bir alanı kaplar.Kuzeyden güneye ve Güneybatıya doğru alçalan bu topraklar, barındırdıkları çok önemli arkeolojik değerler nedeniyle Anadolu’nun uygarlık tarihine ışık tutar ve bu açıdan büyük önem taşır. İki bölge arasında bir geçiş alanı oluşturan Çorum ili leblebisiyle ünlüdür.İl topraklarında kuzeydoğu-güneybatı doğrultusunda uzanan bir karayolu Samsun’u Ankara’ya bağlar. Çorum iline ulaşım yalnızca karayolu ile sağlanmaktadır. İlde hava alanı bulunmamakla birlikte en yakın hava alanları Merzifon ( 60 Km ) ve Samsun ( 176 Km )’dur. Çorum otogarı 30′un üzerinde otobüs firması ilin Türkiye ile bağlantısını sağlamakta il merkezinde ki otogardan ise Çorum ilçelerine bağlantı sağlanmaktadır.

Çorum Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım


Çorum Otogarı şehir merkezine 3 kilometre uzaklıkta kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Çorum otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Çorum Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Çorum ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte Çorum Devlet Hastanesi, Çorum Saat Kulesi, Yurtkur, Akkent, Anitta Otel ve Çamlık Caddesi gibi merkezi güzergahlara uğrayan 9  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz.

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Çorum Otogarı
Telefon: 903642136670
Adres: Çepni Mh. Yeni Sanayi Cd. Merkez/Çorum