Konya Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Konya Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Konya Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Konya Otogarı

Konya, yüzeyi itibariyle Türkiye'nin en büyük şehridir. Akdeniz Bölgesi ile İç Anadolu Bölgesi arasında harika bir konumdur. Tarihin başından beri medeniyetlere ev sahipliği yapıyor. Bugün dünyanın ilk yerleşim alanlarından biri olarak kabul edilmektedir. Konya geziniz sırasında Anadolu Selçukluları gibi Konya'da M.Ö. 7000'den beri var olan uygarlıkların izlerine rastlayabilirsiniz. Ayrıca Konya, mimarisi ile size hem geleneksel hem de modern bir atmosfer sağlayacaktır. Tarih boyunca Konya'da Nasreddin Hoca ve Mevlana olarak da bilinen Mevlana gibi önemli kişiler ve filozoflar yaşamıştır.  Konya’ya bir çok ilden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında büyükşehirlerden Konya’ya gün içerisinde birden çok sefer düzenlenir. Türkiye’nin hemen her şehrinden Konya otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir. 100′den fazla otobüs firmasının Konya’ya seferi bulunmaktadır. Konya Otogarı görünüm ve  hizmet itibariyle bir hava alanını andırmakla birlikte 100'ün üzerindeki otobüs firması Konya’dan hemen her ile otobüs seferleri düzenlemektedir. 

Konya Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Konya Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Konya otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Konya Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Konya ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte şehrin pek çok ana durağından kalkan 59-B, 60-A, 96-A ve 97-B  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Konya Otogarı
Telefon: +903322650244
Adres: Yazır Mah. Doç.Dr. Halil Ürün Cad. 42250 Selçuklu/Konya