Şanlıurfa Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Şanlıurfa Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Şanlıurfa Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Şanlıurfa Otogarı

Urfa olarak da bilinen Şanlıurfa, Ortadoğu'nun en önemli hac şehirlerinden biridir. Kent, çoğunlukla Hıristiyan ve Müslüman mirası nedeniyle “peygamberler şehri” olarak da adlandırılır. Hem İncil hem de Kuran, İbrahim Peygamber'in bugün Filistin olarak bilinen Kenan Şehri'ne göç etmeden önce doğum yeri olduğu biliniyor. Şanlıurfa’ya bir çok ilden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında büyükşehirlerden Şanlıurfa’ya gün içerisinde birden çok sefer düzenlenir. Türkiye’nin hemen her şehrinden Şanlıurfa otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir. 40′dan fazla otobüs firmasının Şanlıurfa’ya seferi bulunmaktadır. Şanlıurfa Otogarı görünüm ve  hizmet itibariyle bir hava alanını andırmakla birlikte 40'ın üzerindeki otobüs firması Şanlıurfa’dan hemen her ile otobüs seferleri düzenlemektedir. 

Şanlıurfa Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Şanlıurfa otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Şanlıurfa Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Şanlıurfa ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. Her yarım saatte şehrin pek çok ana durağından kalkan Otogar Esentepe-Eyüpkent 62, 74 Mekrez, K.Köprü ve K. Köprü Eski Yol 35T  numaralı belediye otobüslerini kullanarak otogara ulaşabilirsiniz. 

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Şanlıurfa Otogarı
Telefon: +904143132686
Adres: Esentepe Mahallesi, 63330 Karaköprü/Şanlıurfa