Sivas Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Sivas Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Sivas Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Sivas Otogarı

Sivas, eski çağlardan beri İpek Yolu ile meşhur Kral Yolu'nun ticaret yolları arasında yer alan önemli bir ticaret merkezi olarak biliniyor. Tarihi, Hititlere kadar uzanan birçok farklı medeniyete ev sahipliği yaptığı tarih öncesi çağlara kadar uzanmaktadır. Sivas tarih boyunca Sebaste, Sipas, Megalopolis, Kabira, Diaspolis (Tanrılar Şehri), Talaurs, Danişment Vilayeti, Eyalet-i Rum ve Eyalet-i Sivas gibi birçok farklı isimle anılmıştır. Selçuklular döneminde cami ve medrese gibi pek çok ünlü yapının mimari düzeninde belirginleşen önemli bir kent merkezlerinden biridir. Sivas’a bir çok ilden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında büyükşehirlerden Sivas’a gün içerisinde birden çok sefer düzenlenir. Türkiye’nin hemen her şehrinden Sivas otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir. 20′den fazla otobüs firmasının Sivas’a seferi bulunmaktadır. Sivas Otogarı görünüm ve  hizmet itibariyle bir hava alanını andırmakla birlikte 20′nin üzerindeki otobüs firması Sivas’dan hemen her ile otobüs seferleri düzenlemektedir.

Sivas Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Sivas otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Sivas Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Sivas ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. 

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Sivas Otogarı
Telefon: +903462261590
Adres: Yenişehir Mah. Kayseri Cd. 58070 Merkez/Sivas