Van Otogarı Otobüs Bileti - Yolcu.com

Van Otogarı

Yolcu.com ayrıcalığıyla Van Otogarı otobüs biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Van Otogarı

Van, Doğu Anadolu Bölgesi'nin en kalabalık, yüzölçümü itibariyle Türkiye'nin altıncı büyük şehridir. Şehrin on üç ilçesi vardır.  Türkiye'nin en büyük gölü Van Gölü ile ön plana çıkmaktadır.. Şehrin, M.Ö. 5000'li yıllara kadar uzanan çok uzun bir tarihi vardır, bu yüzden adını nereden aldığına dair birçok hikayesi ve efsanesi vardır. Evliya Çelebi'nin kitabına göre, , adını '' Vank '' adlı bir tapınaktan almıştır. Şırnak, Hakkari, Bitlis, Siirt ve Ağrı ile komşudur. Komşularından bir diğeri, Türkiye'nin doğu sınırının bir olan ülke İran'dır. Van’a bir çok ilden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında büyükşehirlerden Van’a gün içerisinde birden çok sefer düzenlenir. Türkiye’nin hemen her şehrinden Van otobüs bileti bulmak hiç de zor değildir. 20′den fazla otobüs firmasının Van’a seferi bulunmaktadır. Van Otogarı görünüm ve  hizmet itibariyle bir hava alanını andırmakla birlikte 20′nin üzerindeki otobüs firması Van’dan hemen her ile otobüs seferleri düzenlemektedir. 

Van Otogarı'ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Van Otogarı şehir merkezine kurulmuştur. Otobüs firmalarının şehir merkezinden ücretsiz servisleri bulunmaktadır. Van otobüs bileti  almak için yakın illerde bulunan otobüs firmalarını tercih edebilirsiniz.

Taksi ile Şehir Merkezine Ulaşım

Van Otogar terminalinde Otogar Taksileri bulunmaktadır. Bu taksileri tercih ederek gideceğiniz yere daha hızlı uluşabilirsiniz. Gideceğiniz konum için önceden pazarlık yapmayı unutmayın.

Servisle Şehir Merkezine Ulaşım

Otobüs firmalarının birçoğunun Van ilçelerine ve bazı köylerine servis ücretsiz hizmeti vardır. Bu servis araçlarını kullanarak gideceğiniz yere kolaylıkla gidebilirsiniz.

Belediye Otobüsü ile Şehir Merkezine Ulaşım

Terminalin hemen dışında otobüs duraklarından istediğiniz yere kolayca ulaşabilirsiniz. Saat 6:00'dan gece 24:00'a kadar belediye otobüsleri hizmet vermektedir. 

Popüler Otobüs FirmalarıTümü

Otogar: Van Otogarı
Telefon: +904322231784
Adres: Akköprü Mah. Van Otogarı, 65030 Merkez/Van