Air France Havayolları Uçak Bileti - Yolcu.com

Air France Havayolları Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Air France Havayolları

AIRFRANCE olarak stilize edilmiş olan Air France, Tremblay-en-France merkezli Fransız bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Air France – KLM Group'un bir iştiraki ve SkyTeam küresel havayolu ittifakını

Air France Havayolları Air France Havayolları Rehberi

AIRFRANCE olarak stilize edilmiş olan Air France, Tremblay-en-France merkezli Fransız bayrak taşıyıcı havayolu şirketidir. Air France – KLM Group'un bir iştiraki ve SkyTeam küresel havayolu ittifakının kurucu üyesidir. Air France, 2013 itibariyle Fransa'da 36 varış noktasına hizmet veriyor ve 78 ülkede 168 varış noktasına (Fransa'nın yurtdışı departmanları ve bölgeleri dahil 93'ü) dünya çapında tarifeli yolcu ve kargo hizmeti veriyor ve ayrıca 2015'te 46.803.000 yolcu taşıyor. Havayolunun global merkezi Charles de Ana iç merkez olarak Orly Havalimanı ile Gaulle Havalimanı. Air France'ın şirket merkezi, daha önce Paris'in Montparnasse kentinde, Paris'in kuzeyinde, Charles de Gaulle Havalimanı'nın arazisinde bulunmaktadır.

Air France, 7 Ekim 1933'te Air Orient, Air Union, Compagnie Générale Aéropostale, Compagnie Internationale de Navigation Aérienne (CIDNA) ve Société Générale de Transport Aérien (SGTA) şirketlerinin birleşmesinden kuruldu. Soğuk Savaş sırasında, 1950'den 1990'a kadar, Almanya'da Batı Berlin'deki Tempelhof ve Tegel havaalanlarında faaliyet gösteren üç ana Müttefik havayolundan biriydi. 1990 yılında, Fransız yerli havayolu şirketi Air Inter ve uluslararası rakip UTA - Union de Transports Aériens'in operasyonlarını aldı. 2003’te KLM ile birleşmesinden önce Fransa’nın ilk ulusal bayrak gemisi olarak görev yaptı.
 

Nisan 2001 ile Mart 2002 arasında, havayolu 43,3 milyon yolcu taşıdı ve toplamda 12,53 milyar Avro gelir elde etti. 2004 yılının Kasım ayında, Air France toplam pazar payının% 25,5'i ile en büyük Avrupa havayoludur ve işletme geliri açısından dünyanın en büyük havayoluydu.
 

Air France, uzun mesafeli rotalarda karışık bir Airbus ve Boeing widebody jet filosu işletiyor ve kısa mesafeli rotalarda Airbus A320 ailesi uçaklarını kullanıyor. Air France, A380’i 20 Kasım 2009’da Paris’in Charles de Gaulle Havalimanı’ndan New York City’deki JFK Havaalanına götürdü. Taşıyıcının bölgesel havayolu iştiraki HOP bölgesel yerli ve Avrupa tarifeli servislerinin çoğunu bölgesel jet uçağı filosuyla işletmektedir.