Amsterdam Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Amsterdam Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Amsterdam Havalimanı

Amsterdam Schiphol Havaalanı, Hollanda'nın ana uluslararası havalimanıdır. Kuzey Hollanda'nın Haarlemmermeer belediyesinde, Amsterdam'ın 9 km (9 mil) güneybatısında yer almaktadır. Yolcu hacmi bakımın

Amsterdam Havalimanı Rehberi

Amsterdam Schiphol Havaalanı, Hollanda'nın ana uluslararası havalimanıdır. Kuzey Hollanda'nın Haarlemmermeer belediyesinde, Amsterdam'ın 9 km (9 mil) güneybatısında yer almaktadır. Yolcu hacmi bakımından Avrupa'nın en işlek üçüncü havalimanı, uçak hareketleri açısından ise Avrupa'nın en işlek havalimanıdır. Havaalanı, tek terminalli bir konsept olarak inşa edilmiştir: bir büyük terminal üç büyük kalkış salonuna bölünmüştür.

Schiphol, KLM'nin ve bölgesel bağlı kuruluşu KLM Cityhopper'ın yanı sıra Corendon Dutch Airlines, Martinair, Transavia ve TUI fly Netherlands uçuşları için bir merkezdir. Havaalanı ayrıca EasyJet ve LEVEL için üs olarak hizmet veriyor.

Schiphol 16 Eylül 1916'da askeri bir hava üssü olarak açıldı. Birinci Dünya Savaşı'nın sonunda, Schiphol Havalimanı'nın sivil kullanımının başlangıcını gördü ve havaalanı sonunda askeri rolünü tamamen kaybetti. 1940'da Schiphol'ün 45 derecelik açıda dört asfalt pisti vardı. Havaalanı aynı yıl Alman ordusu tarafından ele geçirildi ve Fliegerhorst Schiphol adını değiştirdi. Havaalanı bombalama yoluyla tahrip edildi, ancak savaşın sonunda havaalanı kısa süre sonra yeniden inşa edildi. 1949'da Schiphol'ün Hollanda'nın birincil havaalanı olacağına karar verildi. Amsterdam uçak bileti yolcu.com'da!

Schiphol Havaalanı, 2017 yılında toplam yolcu trafiğine göre Avrupa'nın en yoğun üçüncü ve dünyanın en yoğun üçüncü şehri olarak sıralanan önemli bir Avrupa havalimanıdır (2016'da 12., 2015'te 14., 2015'te 2014 ve 2013'te ve 2012'de 16.). Ayrıca uluslararası yolcu trafiği ile dünyanın en yoğun beşinci ve kargo tonajı için dünyanın en yoğun on altıncı sırasına girmektedir. 2016 yılında 63.625.664 yolcu havalimanından geçti. Schiphol'ün yolcu trafiği ve kargo verimi bakımından başlıca rakipleri arasında Londra-Heathrow, Frankfurt, Paris-Charles de Gaulle, İstanbul ve Madrid-Barajas bulunuyor.

2010 yılında, havalimanını kullanan yolcuların% 65,9'u Avrupa'ya,% 11,7'si Kuzey Amerika'ya ve% 8,8'i Asya'ya; kargo hacmi çoğunlukla Schiphol ile Asya (% 45) ve Kuzey Amerika (% 17) arasındaydı.

2010 yılında, 106 taşıyıcı düzenli olarak toplam 301 varış noktası sağlamıştır. Yolcu destinasyonları 91 havayolu tarafından teklif edildi. Kesintisiz (durmasız) varış yerleri 9 ile toplam 274 kişi büyüdü. Yalnızca tam yük gemileri (yolcu olmayanlar) tarafından hizmet verilen düzenli varış yerleri sekiz ila toplam yirmi yedi arttı.

Havaalanı, bir kez daha havayoluna yeniden bağlanan üç büyük kalkış salonuna bölünmüş büyük bir terminal (tek terminal konsepti) olarak inşa edilmiştir. Bunların en yenileri 1994 yılında tamamlandı ve 2007'de Terminal 4 adı verilen yeni bir bölümle genişletildi, ancak ayrı bir bina olarak kabul edilmemişti. 2019 yılında, 2023 yılına kadar faaliyete geçmesi planlanan bir terminal uzatmasıyla yeni bir iskele açılacak. Zwanenburgbaan ile Polderbaan pistleri arasında bir terminali sonlandıracak yeni bir terminalin inşası dahil olmak üzere, daha fazla terminal ve kapı genişletme planları mevcut kavramı.

Amsterdam Havalimanı