Bişkek - Guyana Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Bişkek - Guyana uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Bişkek Şehir Rehberi

Bişkek

İpek Yolu’nun faal olduğu günlerde Özbek Hanı “Kokhand” adında bir kale yaptırmış. 1862 senesinde Ruslar bölgeyi ele geçirince kale yıkılmış ve “Pişpek” isimli bir şehir inşa edilmiş. Kent 1926’da Kırgızistan Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti’nin başkenti olarak ilan edilmiş. 1991’de Kırgızistan bağımsızlığına kavuştuğunda şehir “Bişkek” adıyla yeni devletin başkenti olmuş. Bişkek uçak biletiile şehirdeki büyümenin ve canlılığın parçası olun. 

Bişkek’te festivaller bahar ve yazlarında düzenleniyor. İlk festival Mart ayındaki Nooruz (Bahar Bayramı). Nisan ayında ise müzikseverlerin kulaklarının pasını sildirecek Bişkek Jazz Festivali var. Alpinada Festivali, Tash Bashat Halı Festivali, Sabantui, Kyzyl-Oi, At Chabysh ve Bokonbayevo ise şehri hareketlendiren diğer etkinlikler… Bişkek uçak bileti alırken kentin festival takvimine de bir göz atın.

Ala-Too Meydanı

Bişkek’in merkezinde yer alan Ala-Too Meydanı, 1984 senesinde inşa edilmiş. Meydanın ortasında “Erkindik” (Özgürlük) Anıtı yer alıyor.

Bişkek Tarih Müzesi

Kırgız Halkı’nın tarihi ve kültürü hakkında detaylı bilgi alabileceğiniz müzede; Sovyet Dönemi arşivleri ile Sovyetler’den kalan objeler de bulunuyor.

Panfilov Parkı

Bişkekliler’in eğlenmek ve dinlenmek için tercih ettiği Panfilov Parkı’nda Ivan Panfilov’un heykelini de görebilirsiniz. Bişkek uçak biletisayesinde parkın heybetli ağaçları altında dinlenin.

Devlet Güzel Sanatlar Müzesi

Sovyet Dönemi’ne ait 18.000 eserin, Rus sanat eserlerinin ve Kırgız Halkı el sanatlarına ait ürünlerin sergilendiği müze; Çarşamba ve Pazartesi hariç her gün açık…

Mikhail Frunze Müzesi

Rus devrimci ve Sovyet devlet adamı Mikhail Frunze anısına açılan müzede; Frunze ve savaşa katılan askerlerin kişisel eşyaları, el yazmaları, kitaplar, resimler, fotoğraflar ve belgeler sergileniyor.

Rus Ortodoks Kilisesi

İnşası 2015 senesinde biten tam adıyla Aziz Vladimir Rus Ortodoks Kilisesi, 2.500 kişilik bir kapasiteye sahip.

Ala Arça Milli Parkı

Ala Arça Nehri’ni koruma altına almak için kurulan park 194 kilometrelik bir alan üzerine kurulu. Kampçılar, piknikçiler, kayakçılar, tırmanışçılar ve yürüyüşçüler parkı mesken tutanlar arasında…

Mobil Uygulama

Guyana

Guyana

Guyana Kooperatif Cumhuriyeti, on bölgeden oluşan eski bir İngiliz kolonisidir. En önemli bölgeler Demerara-Mahaica, Doğu Berbice-Corentyne ve Essequibo Adaları-Batı Demerara'dır. Ulus, Kuzey Güney Amerika'da, Venezuela, Brezilya ve Surinam sınırında yer almaktadır. Toplam 214.970 kilometrekare yüzölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi, bazı alçak kıyı ovaları ve güneydeki savana yaylaları yuvarlayarak tanımlanır. İklimi tropikal, sıcak ve nemlidir ve iki mevsim yağışlıdır.

Genel nüfus yaklaşık 786.391 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 350.000'den fazla nüfusuyla en kalabalık şehri olan Georgetown'dur. Diğer büyük şehirler Linden ve New Amsterdam'dır. Ülkenin en büyük ve tek uluslararası havalimanı Cheddi Jagan Uluslararası Havalimanı'dır (GEO). Adını eski Başbakan Cheddi Jagan'dan alıyor. Havaalanı, bölgesel ve Kuzey Amerika destinasyonlarına erişim sağlar.

Guyana kültürü, Afrika, Hint ve İngiliz kökenlerinin bir karışımıdır. Nüfusun çoğunluğu Hristiyan ve Hindu'dur. Resmi dil İngilizce'dir. Guyanalı hukuk sistemi İngiliz ortak hukukuna dayanmaktadır. Hükümet biçimi bir parlamenter cumhuriyettir. Devlet başkanı ve aynı zamanda hükümet başkanı Cumhurbaşkanı Muhammed İrfaan Ali'dir. Seçimler 5 yılda bir yapılır.

Resmi para birimi Guyana Doları'dır (GYD) ve güncel döviz kuru USD 210 GYD'dir. Ülke, Karayipler ve Latin Amerika ülkelerinde 24. sıraya yerleştirerek yaklaşık 13,6 milyar dolarlık bir GSYİH üreten açık bir ekonomiye sahip. Vatandaşlarının kişi başına düşen geliri 17.359 dolar. GSYİH, hizmetler, sanayi ve tarım sektörlerinden oluşmaktadır. Guyana, kereste, pirinç, şeker, karides, boksit, altın ve şeker ihracatına büyük ölçüde bağımlıdır. Bu GSYİH'nın %60'ını oluşturuyor. Ülke yakın zamanda denizde petrol keşfetti ve yakın gelecekte petrol çıkarmaya başlayacak. Dolayısıyla petrol üreten bir ülke olabilir.

Guyana bir turizm destinasyonu olarak popülaritesini artırıyor. Ülke ekoturizme daha fazla odaklanmaya çalışıyor. Turistler için başlıca aktiviteler pazar ziyaretleri, yürüyüş, trekking, dalış ve hayvan gözlemciliğidir. Ana destinasyonlardan bazıları Kaieteur Ulusal Parkı, başkent Georgetown, Linden, Orinduik Şelaleleri ve Roraima Dağı'dır. Guyana, her yıl çoğunlukla komşu ülkelerden ve Kuzey Amerika'dan gelen toplam yaklaşık 315.000 turiste sahiptir. Guyana uçak bileti şimdi yolcu.com'da.

Guyana Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Bişkek - Guyana uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Bişkek - Guyana uçak biletini satın alabilirsiniz
Bişkek - Guyana uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.