Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Çanakkale Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Çanakkale Havalimanı

Çanakkale Havalimanı Çanakkale iline hizmet veren hem askeri hemde sivil bir havalimanıdır. Çanakkale havalimanı hem askeri hemde sivil açıdan kullanılabilmesinden dolayı oldukça büyük bir öeneme sahi

Çanakkale Havalimanı Rehberi

Çanakkale Havalimanı Çanakkale iline hizmet veren hem askeri hemde sivil bir havalimanıdır. Çanakkale havalimanı hem askeri hemde sivil açıdan kullanılabilmesinden dolayı oldukça büyük bir öeneme sahiptir. İç ve dış seferlerin bulunduğu havalimanın geliştirilmesi için 2008 yılında yeni bir terminal binası ve yeni bir apron inşa edilmiştir. 50 araç kapasiteli Otoparkı'da bulunan havalimanı, Şehir merkezine sadece 5 km uzaklıktadır. Çanakkale ülkemizde hem Asya hemde Avrupa kıtasında toprağı bulunan 2 şehirden biridir.19 Şubat 1915 - 9 Ocak 1916 arasında yaşanan ve toplamda 502 bin askerin şehit olduğu savaşa ev sahipliği yapmıştır.Bu tarihi kentte keşfe çıkmak için Çanakkale uçak bileti alarak Çanakkaleyi keşfedebilirsiniz.

Çanakkale Havalimanına Ulaşım

Taksi: Taksiler hızlı ve konforlu yolculuk etmek isteyen yolcuların en sık kullandığı ulaşım seçeneğidir yaklaşık 25 dakikada şehir merkezine ulaşımınız mümkündür.

Otobüs: Otobüsler her iniş-kalkışdan sonra havalimanından kalkmaktadır ve şehir merkezine yolculuk 40 dakika sürecektir.

Araç Kiralama: Havalimanı çevresinde bulunan Rent A Car şirketleri sayesinde istediğiniz aracı kiralayıp Çanakkaleyi gezebilirsiniz.

Çanakkale Havalimanı İletişim Bilgileri

Adres: Barbaros Mh Şht. Gürol Cd Pk:17020, 17020 Çanakkale Merkez/Çanakkale

Kodu: CKZ

Telefon: (0286) 213 10 21

Havalimanı tipi: Sivil / Askeri

Rakım:23 ft / 7,04 m

Çanakkale Havalimanı