Cibuti Uçak Bileti Ara, En Ucuz Cibuti Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Cibuti Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Cibuti uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Cibuti Ülke Rehberi

Cibuti

Cibuti Cumhuriyeti eski bir Fransız kolonisidir. Doğu Afrika'da yer alan, altı idari bölgeden oluşmaktadır. Aden Körfezi, Kızıldeniz, Somali, Eritre ve Etiyopya ile komşudur. En önemli bölgeleri Cibuti, Tadjourah ve Dikhil'dir. Cibuti, yalnızca 23.200 kilometrekare yüzölçümü ile Afrika'nın en büyük 47. ülkesidir. İklimi kıyıda tropikal çöl, güneyde ve orta yaylalarda ise yarı çöldür. 

Genel nüfus 921.804 kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 562.000 nüfusu ile en kalabalık şehir olan Cibuti'dir. Diğer önemli şehirler Ali Sabieh, Dikhil ve Tadjoura'dır. En büyük ve tek uluslararası havalimanı, aynı zamanda çeşitli uluslararası silahlı kuvvetler için önemli bir askeri merkez olarak hizmet veren Cibuti-Ambouli Uluslararası Havalimanı'dır. Cibuti'yi Afrika, Avrupa ve Orta Doğu'daki diğer ülkelere bağlar.

Cibuti, 1977'de Fransa'dan bağımsızlığını kazandı. Kültürüne, Somali, Afar ve diğer Arap Etnik grupların kültürlerinin karışımı hakimdir. Sünni Müslüman dini mezhep olarak en baskın olanıdır (%94). Ülkenin resmi dilleri Fransızca ve Arapça'dır. Hukuk sistemi medeni, şeriat ve örf hukukunun bir karışımıdır.

Ülkenin resmi para birimi Cibuti Frangı'dır (DJF). Kişi başına düşen geliri 3,788 dolar. Ülkenin GSYİH'sının %80'i hizmet sektöründen kaynaklanmaktadır. Coğrafi konumu nedeniyle Cibuti'nin geliri büyük ölçüde limanından sağlanmaktadır. Yakıt ikmali, yük elleçleme ve konteyner yükleme ve boşaltma gibi hizmetler sunmaktadır. Bu, devlet gelirinin yegane kaynaklarından biridir. Ayrıca hükümet, kira geliri elde etmek için topraklarındaki yabancı askeri üslere arazi veriyor.

Cibuti Cumhuriyeti, ağırlıklı olarak doğal alanlar ile turizm destinasyonu geliştiriyor. İnsanlar ünlü balina köpekbalıkları ile dalış, trekking, balık tutma ve kuş gözlemciliği için ülkeyi ziyaret ediyor. Ana destinasyonlardan bazıları Cibuti Şehri, Assal Gölü, Tadjoura ve Day Forest Ulusal Parkı'dır. Ülke, keşfetmek için yolcu.com’dan Cibuti uçak bileti alabilirsiniz.

Cibuti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Cibuti uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Cibuti uçak biletini satın alabilirsiniz
Cibuti uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.