Denizli Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Denizli Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Denizli Havalimanı

Denizli Çardak Havalimanı 1991 yılında Askeri Meydanların Sivil Havacılık Hizmetleri İçin Kullanılması İle İlgili Protokol vasıtası ile açılmıştır. O yıllarda havalimanının ilk hali yalnızca 16.890 m2

Denizli Havalimanı Rehberi

Denizli Çardak Havalimanı 1991 yılında Askeri Meydanların Sivil Havacılık Hizmetleri İçin Kullanılması İle İlgili Protokol vasıtası ile açılmıştır. O yıllarda havalimanının ilk hali yalnızca 16.890 m2 idi. Bu hali ile de yıllık bazda iki milyonun üzerinde yolcu için kullanılabiliniyordu. Statü olarak ise hem askeri hem de sivil amaçlar taşıyordu. İsminin Çardak olması da sadece Çardak ilçesinde kurulmasından gelmekteydi. Havalanı ilçeye 5 km, Denizli merkeze ise 63 km uzaklıktadır.

Öte yandan ilerleyen zaman ile birlikte Denizli Çardak Havalimanı yavaş yavaş talepleri layığıyla yerine getirememeye başladı. Çünkü havaalanını kullanan insan sayısı çoğaldı ve bu artış da Denizli Çardak Havalimanı için bir yenilenme çağrısı anlamına geldi. Bu sebepten dolayı da liman, kapasite artırımı ve büyütülme yoluna gitti. Konu ile ilgili çalışmalar ise kuruluşundan sadece 7 yıl sonra yani 1998’de başlatıldı. Buradaki ön hazırlıklar ise 3 yıl sürdü ve 2001 yılında asıl genişletme çalışmaları başlatıldı. Tüm bu gelişmeler alanın dış hatlara açılması isteği dolayısıyla daha da geniş çaplı bir hal aldı ve 2008 yılına gelindiğinde, toplam kullanım alanının da 18.738 m2’ye çıkarılmasıyla birlikte Denizli Çardak Havalimanı artık tamamlanmış oldu. Denizli uçak bileti yolcu.com'da

 

Denizli Çardak Havalimanına Ulaşım Seçenekleri

Taksi: Havalimanı taksileri ile şehir merkezinden havalimanına 1 saat de hızlı ve konforlu bir yolculuk için yaklaşık 120 TL ödemeniz gerekmektedir.

Havalimanı Servisleri: Her uçuşdan sonra kalkan havalimanı servisleri ile şehir merkezine 1 saat 15 dakikada ulaşmanız mümkündür.

Araç Kiralama: Havalimanı çevresinde bulunan Rent A Car şirketleri sayesinde bütçenize ve kendinize en uygunaracı kiralayıp istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

 

Adres: Cumhuriyet Mah., Küme Evler Sok. No:1, 20350 Çardak/Denizli
Kodu: DNZ
Yükseklik: 852 m
Telefon: (0258) 846 11 39
Havalimanı tipi: Sivil / Askeri

Denizli Havalimanı