Erzurum Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Erzurum Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Erzurum Havalimanı

Erzurum Havalimanı,1966 yılında askeri amaçlı olarak kuruldu daha sonra 1993 yılında uluslararası havalimanı statüsü kazanarak sivil uçuşlara açıldı. Erzurum şehir merkezine 13 kilometre uzaklıktadır.

Erzurum Havalimanı Rehberi

Erzurum Havalimanı,1966 yılında askeri amaçlı olarak kuruldu daha sonra 1993 yılında uluslararası havalimanı statüsü kazanarak sivil uçuşlara açıldı. Erzurum şehir merkezine 13 kilometre uzaklıktadır. Erzurum Havalimanı 2005 yılında terminal yetersizliğinden yeni terminal binasını hizmete açmıştır. Yılda toplam 2 milyon yolcuyu ağırlamaktadır. Sizde yolcu.com güvencesi ile Erzurum uçak bileti alarak seyahat edebilirsiniz.

Erzurum havalimanı toplamda 530 araçlık otoparka sahiptir. Erzurum havalimanını Devlet Hava Meydanları İşletmesi tarafından yönetilmektedir. Toplamda 14 kontuara sahiptir. Ayrıca “Engelsiz Havalimanı” ve “Yeşil Havalimanı” sertifikalarına sahip havalimanıdır. Türk Hava Yolları, Pegasus, AnadoluJet ve SunExpress havayoları Erzurum havalimanı’na seferler düzenlemektedir. Erzurum uçak bileti alarak bu havayolları ile Erzurum’a yolculuk gerçekleştirebilirsiniz.

Erzurum Havalimanı Ulaşım

Erzurum Havalimanı’na birçok ulaşım aracı kullanarak veya Erzurum Haavalimanı’ndan birçok noktaya kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Yolcu.com olarak sizlere ulaşım araçlarını derledik.

Belediye Otobüsleri: Erzurum Büyük Şehir Belediyesi tarafından Uçak kalkış saati’nden 2 saat önce seferler düzenlenmektedir.

Taksi: Yolcu çıkış terminali önünde bulunan taksiler günün 24 saati hizmet vermektedir.

Araç Kiralama: Havalimanı’nda bulunan Rent a Car ofisleri araç kiralama hizmeti sunmaktadırlar.

Tren: Erzurum İstasyon Meydanı’nda bulunan Erzurum Garı sayesinden Erzurum’un birçok noktasına ulaşabilir. Kars veya Ankara’ya doğru seyahat edebilirsiniz. 

Erzurum Havalimanı İçerisinde Neler Var?

  • ATM
  • Büfe
  • Araç Kiralama
  • Wifi
  • Emanet Eşya

Adres: Çiftlik, Erzurum Havaalanı Yolu, 25050 Yakutiye/Erzurum, Türkiye

Kodu: ERZ

Rakım: 5.764

Telefon: +90 442 327 28 37

Havalimanı tipi: Sivil 

Erzurum Havalimanı