Etihad Havayolları Uçak Bileti - Yolcu.com

Etihad Havayolları Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Etihad Havayolları

Etihad Airways, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (Emirates'ten sonra) en büyük ikinci havayolu şirketidir. Merkez ofisi Abu Dabi'nin Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'nın yakınında, Khalifa City'dedir.

Etihad Havayolları Etihad Havayolları Rehberi

Etihad Airways, Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki (Emirates'ten sonra) en büyük ikinci havayolu şirketidir. Merkez ofisi Abu Dabi'nin Abu Dabi Uluslararası Havalimanı'nın yakınında, Khalifa City'dedir. Etihad, Kasım 2003’te faaliyete başladı.

Havayolu, haftada 1.000'den fazla uçuş gerçekleştiriyor ve Şubat 2018'den itibaren 117 Airbus ve Boeing uçağı olan filosuyla Orta Doğu, Afrika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Amerika'daki 120'den fazla yolcu ve kargo noktasına hizmet veriyor. Etihad, 2015 yılında, bir önceki yıla göre% 22,3 artışla 14,8 milyon yolcu, 9.02 milyar ABD doları gelir ve 103 milyon ABD doları net kar elde etti. Ana üssü Abu Dabi Uluslararası Havaalanı'dır. 

Etihad, başlıca yolcu taşımacılığı faaliyetine ek olarak, Etihad Holidays ve Etihad Cargo'yu da işletmektedir. Etihad, havayolları ittifakı olan Etihad Airways Partners'ı Ekim 2015'te 2018'de birkaç üyesinin mali sıkıntıya düştükten sonra dağılmasıyla kurdu. Etihad Airways, katılımcı havayollarında azınlık hisse yatırımları yapmakta ve resmi olarak Etihad Airways Ortağı olarak listelenmemiş Virgin Australia'da bir hisseye sahiptir. Bu havayolları için rezervasyon tek bir ağda konsolide edilir.