Gambiya Uçak Bileti Ara, En Ucuz Gambiya Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Gambiya Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Gambiya uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Gambiya Ülke Rehberi

Gambiya

Gambiya, resmî adı ile Gambiya Cumhuriyeti, Batı Afrika'da bulunan yüz ölçümü bakımından Afrika kıtasının en küçük ülkesidir. Atlas okyanusuna kıyısı bulunan ülkenin tek komşusu Senegaldir. Gambiya'nın nüfusu yaklaşık üç milyon kişiden oluşmaktadır. Gambiya'nın başkenti Banjul'dur. Gambiya ülkesinin diğer önemli şehirleri Brikama, Bakau ve Serekunda'dır. Ülkenin resmi dil olarak kabul edilen dil İngilizcedir. Gambiya'nın para birimi Gambiya Dalasisi ismiyle bilinir. Ülke genelinde tropikal iklim hakim olup yaz ayları yağışlı geçmektedir. Kasımdan mayıs ayına kadar olan kış mevsimleri yağışsız ve serin geçmektedir. Gambiya ülkesi ile Türkiye arasındaki saat farkı 3 saattir. Umuma Mahsus Hususi ve Hizmet Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Diplomatik Pasaport hamili Türk vatandaşları ise, 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Gambiya uçak bileti ile Türkiye’den yaklaşık yedi saatlik bir zaman diliminde Gambiya ülkesine ulaşım sağlayabilirsiniz. 

 

Gambiya Gezilecek Yerler 

Kunta Kinteh Adası: James Adası, Gambiya Nehri'nin okyanusa döküldüğü yerde bulunan önemli bir tarihi bölge olan James Adası, Amerika'ya giden köle ticaretinin güzergahlarından biriydi. Adada James Kalesi olarak bilinen bir kale vardır. Köleleri barındırma amacıyla kullanılan ada 2003 yılından beri çevresiyle beraber UNESCO'nun Dünya Miras Listesi'ndedir.   

Abuko Doğa Koruma Alanı: Gambiya'da Abuko kasabasının güneyinde yer alan bir koruma alanı çok sayıda canlıya ev sahipliği yapmaktadır. Antilop, sincap, kirpi, Nil timsahı, cüce timsah, tüküren kobra, siyah kobra gibi birçok canlının yanında 270'ten fazla kuş türü bulunan park ülkenin en popüler turistik alanlarından biridir. 

Albert Pazarı: On dokuzuncu yüzyılın ortalarında inşa edilen pazar meyve, sebze, balık ve et gibi gıda malzemelerinin satıldığı pazar birçok yerel el aletleri ve malzemeleri de bulunduruyor. Banjul şehrinde kurulan pazarı yolunuz düşerse görmelisiniz. 

Arch 22: Banjul'a giden yolda yer alan Gambiya hükümetini devirdiği 1994 yılı askeri darbesini kutlamak için inşa edilmiş bir hatıra kemeridir. 35 metrelik boyuyla Gambiya'nın en yüksek yapılarından biri olan kemer Senegalli mimar Pierre Goudiaby tarafından tasarlandı. 

Gambiya Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Gambiya uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Gambiya uçak biletini satın alabilirsiniz
Gambiya uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.