Kosta Rika Uçak Bileti Ara, En Ucuz Kosta Rika Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Kosta Rika Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Kosta Rika uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Kosta Rika Ülke Rehberi

Kosta Rika

Kosta Rika Cumhuriyeti, 7 şehirden oluşan eski bir İspanyol kolonisidir. En önemli şehirleri San José, Alajuela ve Cartago'dur. Orta Amerika'da, Panama ve Nikaragua sınırında yer almaktadır. Ülkenin yüzölçümü 51.100 kilometrekaredir. Arazisi kıyı ovaları ve engebeli volkanik dağlarla çevrilidir. İklimi tropik ve subtropikaldir ve Aralık'tan Nisan'a kadar kuru bir mevsim daha sonra Mayıs'tan Kasım'a kadar yağışlı bir mevsim vardır.

Kosta Rika'nın nüfusu 4,9 milyonun üzerindedir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 324.188'den fazla nüfusu ile en kalabalık şehir olan San José'dir. Diğer büyük şehirleri Alajuela ve Cartago'dur. Ülkenin en büyük havalimanı, yıllık 5,3 milyonun üzerinde yolcu ile Juan Santamaría Uluslararası Havalimanı'dır (SJO). Juan Santamaría Uluslararası Havalimanı Orta Amerika'daki en yoğun 2. havalimanı özelliğine sahiptir. Adını ulusal kahraman Juan Santamaria'dan almıştır.  Bugüne kadar, Kosta Rika kültürü İspanyol kültüründen güçlü bir şekilde etkilenmiştir. Nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Resmi dil İspanyolcadır. Kosta Rika'nın hukuk sistemi İspanyol medeni kanununa dayanmaktadır. Resmi para birimi Kosta Rika Colón'dur

Kosta Rika inanılmaz derecede popüler bir turizm destinasyonudur. Ülke, çeşitli kentsel ve doğal turistik mekanlarla doludur. Geniş kumsalları ve doğası ile bilinir. Başlıca destinasyonlardan bazıları Manuel Antonio Ulusal Parkı, Arenal Volkanı, Monteverde ormanları ve San José'nin başkentidir. Kosta Rika, çoğunluğu Kuzey Amerika'dan olmak üzere her yıl yaklaşık 3 milyon turisti ziyaret ediyor. Kosta Rika uçak bileti artık yolcu.com'da!

Kosta Rika Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Kosta Rika uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Kosta Rika uçak biletini satın alabilirsiniz
Kosta Rika uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.