Küba Uçak Bileti Ara, En Ucuz Küba Uçak Bileti fiyatları - Yolcu.com

Küba Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Küba uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Küba Ülke Rehberi

Küba

Küba, 15 şehirden oluşan bir ada ülkesidir. En önemli iller La Habana, Santiago de Cuba ve Holguín'dir. Ülke Karayipler'de, Florida, Key West'in yaklaşık 150 kilometre güneyinde yer almaktadır. Adanın yüzölçümü 109.884 kilometrekaredir. Ülkenin arazisi, engebeli ovalar ve dağlarla çevirilidir. Tropikal bir iklime sahiptir. Kasım'dan Nisan'a kadar kuru bir mevsim, Mayıs'tan Ekim'e kadar yağışlı bir mevsim vardır.

Küba'nın nüfusu yaklaşık 11.1 milyon kişidir. Ülkenin başkenti, aynı zamanda 2,1 milyon nüfusuyla en kalabalık şehir olan Havanadır. Havana'yı 555.865 nüfusuyla Santiago de Cuba izliyor. Ülkenin en büyük havalimanı, yıllık 5,7 milyon yolcu ile José Martí Uluslararası Havalimanı'dır (HAV). José Martí Uluslararası Havalimanı, Karayipler'deki en yoğun 3. havalimanıdır. Adını Küba ulusal kahramanı José Martí'den almıştır. Havaalanı, dünya çapındaki bir çok noktaya Küba'yı bağlar.

Küba, Afrika ve İspanyol kültürlerinin yoğunlukta olduğu bir ülkedir. Nüfusun çoğunluğu kendilerini Hıristiyan olarak tanımlamaktadır (%59). Resmi dil İspanyolcadır. Küba'nın hukuk sistemi İspanyol medeni kanununa dayanmaktadır. Hükümet biçimi komünist bir devlettir. Resmi para birimi Küba Pezosu'dur. Ülkenin gelir kaynakları çoğunlukla hizmet ve sanayi sektöründen oluşmakta olup, turizm ve tarım ürünlerinin ülke gelirine büyük katkısı bulunmaktadır. Başlıca ihracat malları şeker, tütün, narenciye, kahve ve nikeldir.

Küba, çeşitli kentsel ve doğal turizm cazibe merkezleriyle doludur ve bu da Küba'yı Karayipler'de  popüler bir destinasyon haline getirir. Geniş plajları ve canlı mimarisi ile tanınır. Ülkede 7 UNESCO dünya mirası vardır. Başlıca destinasyonlardan bazıları eski Havana şehri, Varadero, Cayo Coco, Che Guevara Mozolesi ve Plaza de la Revolucion'dur. Başlıca turistik aktiviteler gezi, plajlar, dalış ve yürüyüştür. Küba'ya çoğunluğu Kanada ve Avrupa'dan olmak üzere her yıl toplam 4,2 milyon turist ziyaret etmektedir. Küba uçak bileti şimdi yolcu.com'da!

Küba Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Küba uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Küba uçak biletini satın alabilirsiniz
Küba uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.