Meksika - Lyon Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Meksika - Lyon uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Meksika Ülke Rehberi

Meksika

Meksika 31 eyaletten oluşan kuzey Amerika kıtasının en büyük ülkesidir. En önemli eyaletler México, Veracruz ve Jalisco'dur. Meksika, Amerika Birleşik Devletleri, Guatemala ve Belize ile komşudur. Meksika, toplam 1.972.550 kilometrekarelik yüz ölçümüne sahiptir. Ülkenin arazisi engebeli dağlardan kıyı ovalarına ve yaylalara kadar değişmektedir. İklimi tropikalden çöl tipine kadar çeşitlilik gösterir.

Genel nüfus yaklaşık 128 milyon kişidir. Ülkenin başkenti aynı zamanda 8,9 milyon nüfusuyla en kalabalık şehri olan Mexico'dur. Diğer büyük şehirleri Ecatepec, Guadalajara ve Puebla City'dir. Ülkenin en büyük uluslararası havalimanı, yıllık 50,3 milyon yolcu ile Mexico City Uluslararası Havalimanı'dır (MEX). Havalimanı, dünyanın her yerindeki destinasyonlara erişim sağlar.

Meksika kültürü, yerli ve İspanyol mirasının bir karışımı olan bir kültürdür. Nüfusun çoğunluğu Katolik'tir. Resmi dil İspanyolcadır. Meksika hukuk sistemi, ABD anayasa hukuku etkisi ile medeni hukuka dayanmaktadır. Hükümet biçimi federal bir başkanlık cumhuriyetidir. Resmi para birimi, USD başına 20 MXN cari döviz kuru olan Meksika Pezosu'dur 

Meksika Gezilecek Yerler

Cancún ve Maya Rivierası: Meksika Körfezi'ndeki güzel bir sahil şeridi boyunca uzanan Cancún, Playa del Carmen ve topluca Maya Rivierası olarak bilinen Cozumel adası tatil yerleridir. Yucatán Yarımadası'nın ucundaki bu muhteşem bölge, her yıl yaklaşık beş milyon ziyaretçi'yi ağırlıyor.

Playa del Carmen: Genellikle kısaca “Playa” olarak anılan Playa del Carmen, Meksika'nın Yucatan Yarımadası'ndaki Quintana Roo eyaletindeki hareketli bir tatil beldesidir. Eskiden Avrupa etkisine sahip sakin bir balıkçı köyü olan kasaba, son yıllarda güzel plajları ve eğlence mekanlarıyla canlı bir tatil beldesi haline geldi.

Merida: Beyaz taş binaları nedeniyle “Beyaz Şehir” lakaplı Merida, Meksika'nın Yucatan eyaletinin başkentidir . Yucatan Yarımadası'nın kuzeybatı ucuna yakın coğrafi izolasyonu nedeniyle, şehrin kendine özgü lehçesi, mutfağı ve Maya, Karayipler ve kolonyal etkilerle şekillenen kültürü vardır.

Palenque: Chiapas Eyaleti'nin yoğun ormanları arasında yer alan Palenque, yedinci yüzyılda gelişen ünlü bir Maya şehridir . Arkeolojik alan Chichen Itza veya Calakmul'dan çok daha küçük olmasına rağmen, en iyi Maya oymaları, heykelleri ve mimarisinden bazılarına sahiptir.

Mexico City,: Meksika'nın başkenti Mexico City, dünyanın her yerinden birçok etnik gruptan oluşan dünyanın en büyük şehirlerinden biridir. Bu uçsuz bucaksız şehir sadece Meksika'nın en önemli siyasi ve kültürel merkezi değil, aynı zamanda Latin Amerika'nın da en önemli finans merkezlerinden biridir. Ayrıca Mexico City, Kuzey Amerika'nın en eski ve en büyük üniversitelerinden birine sahiptir.

Meksika Lokasyonu

Mobil Uygulama

Lyon Şehir Rehberi

Lyon

Lyon’da yerleşim Roma İmparatorluğu Dönemi’nde başladı. Galyalılar ve Avrupa Hun İmparatorluğu’nın etkisiyle Kavimler Göçü başladığında kaçan insanlar Lyon Bölgesi’ne ilk yerleşenlerden… St. Bartholomew Katliamı’nda, Fransız Devrimi’nde ve 2. Dünya Savaşı’nda büyük zararlar gören şehrin tarihteki izlerini Lyon uçak bileti  sayesinde sürebilirsiniz.

Lyon uçak bileti alırken; Bocuse d’Or- World Cuisine Contest- Dünya Mutfakları Yarışması (Ocak), World Pastry Cup- Coupe du Monde de la Patesserie - Dünya Pastacılık Yarışması (Ocak) Lyon Işık Festivali- Aralık L'Original Festivali (Mart, Nisan) ve Biennial Dansı- Eylül Lyon Film Festivali’ni (Ekim) de ajandanızın bir köşesine not edin.

Vieux Lyon (Eski Kent)

4. yüzyılda yaptırıldığı tahmin edilen ulaşım kolaylığı sağlayan geçitlere sahip Vieux Lyon’a da yolunuzu düşürmelisiniz.

Notre-Dame de Fourviere Bazilikası

Dış cephesi Romanesk, iç kısmında Bizans mimarileri ile yapılan Notre-Dame de Fourviere Bazilikası’nın inşası 1872’den 1884’e kadar sürmüş.

Parc de la Tete d’Or

Lyon uçak bileti alanların uğramadan geçemediği Fransa’nın en büyük parklarından biri olan Parc de la Tete d’Or, 117 hektarlık bir alana yayılmış.

Musee des Beaux Arts de Lyon

1801 senesinde kurulan Musee des Beaux Arts de Lyon’da; Eski Mısır Uygarlığı’ndan modern sanat dönemine dek uzanan bir koleksiyonu gözlemleyebilirsiniz.

Lyon Cathedral (Saint-Jean Katedrali)

Lyon uçak bileti aldıktan sonra Lyon Cathedrali’nin 14. yüzyıldan kalan astronomik saatini görmek için bile olsa Lyon Cathedrali’ni ziyaret etmelisiniz.

Opera National de Lyon

1831’de inşa edilen Opera National de Lyon, 1993 senesinde modernize edilmiş. Lyon uçak bileti alanlar Opera National de Lyon’da bir gösterime katılmak için can atıyor!

Fourviere Tepesi

Lyon’u kuş bakışı izlemek için Fourviere Tepesi’ne tırmanmaya ne dersiniz? Fourviere Tepesi’ne füniküler sistemi sayesinde kolayca ulaşabilirsiniz.

Musee Miniature et Cinema

Dan Ohlmann’ın kurduğu Musee Miniature et Cinema’da filmlerde kullanılan nesnelerin ve setlerin minyatür kopyaları ziyaretçilerinin ilgisini bekliyor.

Musee gallo-romain de Fourviere

Fourviere Tepesi’ndeki Musee gallo-romain de Fourviere’de bölgeye kurulmuş olan Galya-Roma yerleşimi hakkında detaylı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Trois Gaules Amfitiyatrosu

M.Ö. 19. yüzyılda inşa edilen Trois Gaules Amfitiyatrosu’nun kutlamalar ve katliamlarla dolu tarihini yerinde incelemek için Lyon uçak bileti almalısınız.

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Meksika - Lyon uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Meksika - Lyon uçak biletini satın alabilirsiniz
Meksika - Lyon uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.