Nur Sultan - Demokratik Kongo Cumhuriyeti Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Nur Sultan - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Nur Sultan Şehir Rehberi

Nur Sultan

Rus Çarlığı Dönemi’nde kurulan Nur-Sultan; çarlığın yıkılıp komünizmin kurulmasının ardından bir hapishane veya sürgün yeri gibi kullanıldı. 1950’li yıllara gelindiğinde Nur-Sultan Rusya’nın en büyük buğday ve arpa üreticisi oldu. 1999 senesinde ise UNESCO kente “Barış Şehri” ünvanı verdi.  Planlı bir şekilde modernleşen Nur-Sultan’ın binaları Japon mimar Kisho Kurokawa’nın ellerinden çıkma…  Nur-Sultan uçak bileti alırken şehri gezmek için en uygun zamanın bahar veya yaz ayları olduğunu unutmayın.

Nur-Sultan uçak bileti sayesinde şehrin günlük yaşamının parçası olmuş festivallere de katılabileceksiniz. Her sene Temmuz ayında düzenlenen Nur-Sultan Uluslararası Aksiyon Filmleri Festivali’ne dünyaca ünlü yıldızlar da davet ediliyor. Eğer dünyanın farklı yerlerinden gelen şeflerin lezzet kattığı Nur-Sultan Uluslararası Yemek Festivali’ne katılmak isterseniz; Ağustos ayına Nur-Sultan uçak bileti almalısınız.

Kazakistan Ulusal Müzesi

Kazakistan’ın tarih öncesi dönemlerden bugüne tüm tarihini gözler önüne seren Kazakistan Ulusal Müzesi, Pazartesi hariç her gün açık. Nur-Sultan uçak bileti ile Kazakistan tarihine yakından bakın.

Nur Astana Camii

Orta Asya’nın üçüncü en büyük camisi olan Nur Astana Camii, Hz. Muhammed’in ilk vahyi aldığı yaş olan 40 yaşa istinaden 40 metre yükseklikte inşa edilmiş. Caminin minareleri ise Hz. Muhammed’in öldüğü yaş olan 63’e istinaden 63 metre yüksekliğinde…

Barış ve Uzlaşma Sarayı

“Barış ve Uyum Piramidi” de denilen Barış ve Uzlaşma Sarayı’nda konser, seminer, tiyatro gibi etkinlikler düzenleniyor. Türk Dünyası Araştırma Merkezi de bu binada bulunuyor.

Bayterek Anıtı

Kazakçada “uzun kavak ağacı” anlamına gelen Bayterek adından ve Samruk isimli büyülü mutluluk kuşundan esinlenilerek inşa edilen Bayterek Anıtı, 105 metre yükseklikte… Anıtın 97 metre yükseklikteki gözlem terasından şehrin manzarasını 360 derece görebilirsiniz.

Dostoyevski’nin Evi

Rus yazar Fyodor Dostoyevski’nin 2 yıl boyunca sürgünde kaldığı ve çeşitli kitaplarını yazdığı ev bugün Dostoyevski’nin Evi adıyla ziyarete açık. 

Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi

Opera ve baleye büyük önem verilen Kazakiastan’da 2013 senesinde yaptırılan Devlet Opera Bale Tiyatro Merkezi’nin büyük salonu 1.250, küçük salonu ise 250 kişilik kapasiteye sahip.

Khan Shatyr Eğlence Merkezi

Havuzunda yüzebileceğiniz, golf oynayabileceğiniz, kanoyla tur atabileceğiniz alanlar sunan Khan Shatyr Eğlence Merkezi’nin mimari projesini Norman Foster çizmiş.

Ak Orda Başkanlık Konutu

2004 senesinden beri başkanlık konutu olarak kullanılan Ak Orda Başkanlık Konutu’nun koyu mavi kubbesi ve mimarisi hayranlık uyandırıyor.

Mobil Uygulama

Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Afrika kıtasının batısında Güney Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kongo, Fransız sömürgesi altında yaşadıktan sonra 1960 yılında bağımsızlığını kazandı. Yaklaşık 20 yıl öncesine kadar Zaire adıyla bilinen ülke 2,345,410 km² yüzölçümü ile Afrika'nın üçüncü büyük ülkesidir. Batısında Kongo, kuzeyinde Orta Afrika Cumhuriyeti ve Sudan, doğusunda Uganda, Rwanda, Burundi ve Tanzanya güneyinde Angola ve Zambiya ülkeleri ile sınır komşusudur. Başkenti Kinşasa şehri olan ülkenin Brazzaville, Ouesso, Owando ve Pointe-Noire ülkenin önemli şehirleridir. Fransızca haricinde Kongo Cumhuriyeti anayasasında Lingála ve Kituba dilleri ülke içerisinde ulusal iletişim dilleri olarak belirtilmiştir. Yaklaşık 103 milyon nüfusa sahip olan ülkenin para birimi Kongo Frangı’dır. Ülkede Ekvator İklimi yaşanmaktadır. Ülkeye seyahat edecek Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Demokratik Kongo Cumhuriyeti ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Gezilecek Yerler 

El değmemiş doğasına eşlik eden vahşi yaşamı ile tarihi ve kültürel birçok yapıya sahip olan eşsiz ülkeye, Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak bileti alarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Nouabalé-Ndoki National Park: Kongo'nun kuzey bölümünde yer alan 1993 yılında açılan ulusal park 3,921 km2 alanı kapsamaktadır. 300'den fazla kuş türünün yanı sıra nesli tükenmekte olan bitkilerinde bulunduğu Nouabalé-Ndoki Ulusal Park Dünya Mirası statüsüne layık görülmüştür. Ayrıca park birçok canlı türüne ev sahipliği yapıyor. 

Virunga Milli Parkı: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin doğusunda yer alan 7,800 kilometrekarelik bir millî parktır. 1925 yılında Afrika'nın ilk ulusal parkı olarak kurulan Virunga Milli Parkı, ekosistem çeşitliliği konusunda öne çıkıyor. Park 1979'dan beri UNESCO tarafından belirlenen bir dünya mirası alanıdır. 

Kahuzi-Biéga Milli Parkı: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nni doğusundaki Bukavu kasabası yakınlarında yer alan milli park, 6.000 kilometre karelik alanıyla ülkenin en büyük ulusal parklarından biridir. Nesli tükenme tehlikesi olan Doğu ova goriline ev sahipliği yapan milli park 1980 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil edilmiştir. 

Nyiragongo Dağı: Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki Virunga Milli Parkı'nın içinde 3.470 metre yüksekliğe sahip olan Nyiragongo Dağı aktif bir volkandır. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Nur Sultan - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Nur Sultan - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletini satın alabilirsiniz
Nur Sultan - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.