Pegasus Havayolları Uçak Bileti - Yolcu.com

Pegasus Havayolları Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Pegasus Havayolları

1990 yılında Aer Lingus, Silkar ve Net Holding’in ortaklığıyla 2 uçak ile kurulduk. 2005 yılına gelindiğinde ESAS Holding tarafından satın alındık. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı üst olarak seçtik. Ayrıc

Pegasus Havayolları Pegasus Havayolları Rehberi

1990 yılında Aer Lingus, Silkar ve Net Holding’in ortaklığıyla 2 uçak ile kurulduk. 2005 yılına gelindiğinde ESAS Holding tarafından satın alındık. Sabiha Gökçen Havalimanı’nı üst olarak seçtik. Ayrıca 2005 yılı online koltuk seçimine ve 6 destinasyon ile tarifeli iç hat uçuşlara başladığımız yıl da oldu.


2006 yılına geldiğimizde Stuttgart ile İstanbul’dan dış hat tarifeli uçuşlarımıza da başladık. İzmir, Bodrum, Dalaman, Kayseri, Gaziantep, Malatya, Lefkoşa ve Viyana seferlerimiz de 2006’nın başarılarındandı.


2007’de filomuza 40 uçaklık Boeing 737-800 siparişimizin ilk uçağı katıldı. Online seyahat sigortası satışımıza da aynı yıl başladık. Amsterdam, Düsseddorf, Münih, Kopenhag, Londra ve Zürih uçuşlarına başlamanın keyfini yaşadık. Ayrıca PWA Windsurf Kupası’nda sponsor olduk.


2008’de teslim aldığımız uçaklara Pegasus Ailesi’nde doğan kız çocuklarının isimlerini verme geleneğini başlattık. İlk konulan isim “Gülce” oldu. Online araç kiralama hizmetlerimizi başlatarak yolcularımızı mutlu ettik. Samsun ve Köln uçuşlarına başladık.


2010 yılına geldiğimizde Türkiye’de ilk defa barkod ile mobil check-in uygulaması, online ekstra kilogram satışı, online opsiyon satışını ve uçuş öncesi yemek siparişi pre-order hizmeti sunmaya başladık.


2011’de çift yönlü data aktarımı yapan Wireless Groundlink End to End Network Solutions sistemini filomuza entegre ettik. Bu sayede dünyada bir ilke imza atmanın mutluluğunu yaşadık. Dünyada simülatörlü uçuş eğitim sistemi olan yüzde 10 havayolunun arasına da aynı yıl girdik. Uçuş ağımızı yurt dışında 30, yurt içinde 19 olmak üzere genişlettik. 22.3 milyon USD değerindeki son 2 teknolojik yatırım ile dünya havacılık tarihinde de bir ilke imza attık.


2012’de filomuza 12 miyar USD değerinde toplam 100 adet (25 adet ilave uçak opsiyonu ile birlikte, 75 adet yeni uçağı kapsayan Airbus Siparişi) Airbus A320neo ve A321neo tipi yeni uçaklar katmak üzere anlaşma imzaladık.


2013’de Borsa İstanbul’da paylarımızın 34,5’i ve “PGSUS” kodu ile işlem görmeye başladı.


Uçuşlarda yaşanması mümkün her türlü acil duruma karşı hazırlık senaryolarının uygulanabildiği kabin simülatörünü 2015’de bünyemize ekledik.


Türkiye’nin en genç ve heyecanlı havayolu şirketi Pegasus Hava Yolları olarak bilgi güvenliği, kalite, çevre, iş sağlığı ve güvenlik konularında kendimizi sürekli denetliyoruz. Yolcularımızın mutluluğu bizim mutluluğumuz!