Phuket Uluslararası Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Phuket Uluslararası Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Phuket Uluslararası Havalimanı

Phuket Uluslararası Havaalanı, Tayland’ın güneyindeki en ünlü turistik yer Phuket adasında bulunmaktadır. Aynı zamanda Tayland’daki en yoğun ikinci havaalanıdır. Phuket Uluslararası Havaalanı her yıl

Phuket Uluslararası Havalimanı Rehberi


Phuket Uluslararası Havaalanı, Tayland’ın güneyindeki en ünlü turistik yer Phuket adasında bulunmaktadır. Aynı zamanda Tayland’daki en yoğun ikinci havaalanıdır. Phuket Uluslararası Havaalanı her yıl yaklaşık 16 milyon insan ağırlamaktadır. Yaklaşık 50 havayolundan yaklaşık 10.000 uçuş gerçekleşiyor. Havaalanında biri uluslararası biri de yurt içi uçuşlar olmak üzeri iki terminal binası bulunmaktadır. Çok büyük bir havaalanı olmayan Phuket Uluslararası Havaalanı terminaller arası mesafe yürüyerek yapılabilir. Phuket uçak bileti ile kumsalları ile ünlü Phuket’e uçun.


Bilgi ve Yardım Masaları

Havaalanında girdikten sonra herhangi bir yardıma veya bir konu hakkında bilgi almak  istediğiniz zaman havaalanı içinde bilgi masasına başvurabilirsiniz.

Havaalanı Ulaşım


Taksi: Terminal binası dışından üzerinde taksi logosu bulunan araçlardır. Şehir merkezine 900 baht’a, Koron veya Kata plajları için ise 1200 baht’a kadar ulaşabilirsiniz.
Otobüs: Mavi ve beyaz renkte bulunan bu otobüsler adanın en güneyindeki Phuket Havaalanı'ndan Rawai'ye 13 durağı kapsayan tek bir hatla ulaşabilirsiniz. Bu ulaşım genellikte 170 baht civarında tutar. Bir diğer ulaşım seçeneği ise Turuncu otobüslerdir. Bu otobüsler şehir merkezine daha ucuza gider fakat plaj tesislerinden uzak bir rota izler.
Minivanlar: Paylaşımlı minivanlar otobüs gibi çalışır. 9 yolcu alır ve sadece tüm koltuklar dolduğu zaman hareket eder. Ücretler seyahat edeceğiniz mesafeye göre değişir
Araç Kiralama: Havaalanın da uluslararası sürüş izni olanlar için araç kiralama hizmeti verilmektedir.

Havaalanı Bilgileri

Adres: Mai Khao, Thalang District, Phuket 83110, Tayland
Kodu: HKT
Rakım: 82′
Telefon: +66 76 351 122
Havalimanı tipi: Sivil

Phuket Uluslararası Havalimanı