Qatar Havayolları Uçak Bileti - Yolcu.com

Qatar Havayolları Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Qatar Havayolları

Altı kıtanın hepsine hizmet veren en genç küresel havayollarından biri olan Qatar Airways, müşterilerin hizmetlere verdiği olumlu tepkiler sayesinde aynı zamanda dünyanın en hızlı büyüyen havayoludur.

Qatar Havayolları Qatar Havayolları Rehberi

Altı kıtanın hepsine hizmet veren en genç küresel havayollarından biri olan Qatar Airways, müşterilerin hizmetlere verdiği olumlu tepkiler sayesinde aynı zamanda dünyanın en hızlı büyüyen havayoludur. Katar Devleti'nin başkenti Doha'daki beş yıldızlı merkezimiz Hamad Uluslararası Havalimanı'ndan verdiğimiz rakipsiz hizmetler ve yeni nesil uçaklardan oluşan filomuz ile her gün haritada 150'den fazla noktayı birleştiriyoruz.

Günümüzde her zamankinden daha fazla insanın seyahat etmesiyle birlikte yolculuklar kısa, orta ve uzun mesafeli pek çok segmentten oluşuyor. Havayolu ağının ulaştığı kapsama alanı sayesinde, artık ulaşılamayacak bir nokta kalmadı diyebiliriz. İşte bu yüzden hizmet kalitesi de büyük önem kazandı; misafirlerimiz her zamankinden daha fazla ve daha sık seyahat ettiği için, uçaktaki deneyim yolculuğun ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Kurulduğumuz 1997 yılından bu yana, Qatar Airways pek çok ödül kazanarak, Skytrax tarafından verilen 5 yıldıza layık görülen elit havayolu grubunun bir parçası oldu. Skytrax tarafından 2011, 2012, 2015, 2017 ve son olarak 2019 yılında Yılın Havayolu seçilen Qatar Airways, seyahat eden insanların güvenini kazandı. Bu hedeflere ulaşırken detaylara odaklandık; işimizi nasıl yaptığımızı ve sizlerin havayolunu nasıl algıladığını değerlendirdik.

Benim amacım, Qatar Airways'i ihtiyacınız olan noktalara istediğiniz uçuşları sunan, öncelikli olarak tercih ettiğiniz bir havayolu haline getirmek. 46,000'den fazla profesyonelden oluşan ekibimiz her gün bu amaçla çalışıyor ve Qatar Airways'i tek havayolunuz yapana kadar bu motivasyonla çalışmaya devam edeceğiz.

Qatar Airways bünyesindeki herkes adına, uçuşlarımızda sizleri de aramızda görmeyi ve Yola Beraber Çıkmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Teşekkürler ederim.

Akbar Al Baker

Grup İcra Kurulu Başkanı

Qatar Airways

Ekselansları Akbar Al Baker

Qatar Airways Group CEO'su Ekselansları Sayın Akbar Al Baker, küresel havacılık sektörünün en tanınmış isimlerinden birisidir.

Sayın Akbar Al Baker, küresel sektör değerlendirme şirketi Skytrax tarafından 2017, 2015, 2012 ve 2011 yıllarında Yılın Havayolu, 2016, 2014 ve 2013'te En İyi İkinci Havayolu seçilen Qatar Airways'in dünyanın en hızlı büyüyen ve en takdir edilen havayollarından birine dönüşmesinde büyük pay sahibidir.

Kendisinin göreve gelmesinden önce bölgesel düzeyde sadece dört uçakla faaliyet gösteren Qatar Airways'in büyümesine Sayın Al Baker öncülük etmiştir. Qatar Airways şu anda 200 uçağıyla altı kıtada 150'den fazla noktaya uçuş gerçekleştirmektedir.

Ağustos 2017'de, Ekselansları Sayın Akbar Al Baker Haziran 2018 tarihi ile birlikte yürürlüğe girecek olan global havacılık sektörünün prestijli kuruluşu olan Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği'nin (IATA) Yönetim Kurulu Başkanı (BoG) olarak ilan edildi. Kasım 2017'de, CAPA Havacılık Merkezi tarafından, havacılık sektörüne global etkisi ve vizyon sahibi yaklaşımlarından dolayı "Havacılık Sektörünün Yılın Yöneticisi" seçildi. Ekselansları Sayın Al Baker aynı zamanda Arap Hava Taşıyıcıları Örgütü'nün (AACO) İcra Komitesi üyesidir ve İngiltere'nin en büyük havalimanının işletilmesi ve geliştirilmesinden sorumlu olan Heathrow Airport Holdings'in (HAH) bağımsız yönetim kurulu üyesidir. Fransa Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Francois Hollande, havacılık sektörüne katkılarından dolayı Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı Ekselansları Sayın Akbar Al Baker'e Haziran 2015'te Şeref Nişanı vermiştir.

Yüksek motivasyonlu bir kişi olan Sayın Al Baker, 25 yıldan uzun süredir Doha'da başarılı bir işadamıdır, özel pilot lisansına sahiptir ve ayrıca Katar'ın ulusal havayolunun çeşitli bölümlerinde İcra Kurulu Başkanı (CEO) olarak görev yapmaktadır (bu şirketler: Qatar Executive, Hamad Uluslararası Havalimanı, Qatar Aviation Services, Qatar Aircraft Catering Company, Qatar Distribution Company, Qatar Duty Free ve Internal Media Services).

Doha'da doğan Sayın Al Baker, Ekonomi ve Ticaret okuduktan sonra Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nde çeşitli kademelerde görev almış ve 1997 yılında Qatar Airways Group İcra Kurulu Başkanı olmuştur.