Tokyo Haneda Havalimanı Uçak Bileti - Yolcu.com

Tokyo Haneda Havalimanı Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla seyahatinizi en hızlı ve en kolay şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra

Tokyo Haneda Havalimanı

Uluslararası havaalanı olarak da bilinen Tokyo Haneda Havaalanı, Tokyo şehir merkezine trenle 30 dakika uzaklıktadır.Aynı zamanda Tokyo şehir merkezine en yakın havaalanıdır.  Yılda toplam 80 mil

Tokyo Haneda Havalimanı Rehberi

Uluslararası havaalanı olarak da bilinen Tokyo Haneda Havaalanı, Tokyo şehir merkezine trenle 30 dakika uzaklıktadır.Aynı zamanda Tokyo şehir merkezine en yakın havaalanıdır.  Yılda toplam 80 milyondan fazla yolcuya ev sahipliği yapan Haneda Havalimanı, Dünyanın en işlek beş havalimanı,  Japonya’nın ise en işlek havalimanlarından biridir.

Haneda Havaalanı 1931 yılında açıldı.1978 yılında yeni inşa edilen Narita Haavaalanı Tokyo’nun uluslararası hava trafik yükünü alırken Haneda Havalimanı ise Japonya’nın iç uçuşları için kullanıldı. 2010 yılına gelindiğinde ise yeni bir uluslararası terminalin yapılmasıyla tekrardan uluslararası uçuşlara açıldı ve hizmet vermeye tekrardan başladı, halen artan uçuş sayısıyla hizmet vermeye de devam ediyor. Siz de Tokyo uçak bileti alarak Japonya’nın başkentine yolculuk yapabilirsiniz.

Tokyo uçak bileti alıp Tokyo Haneda Havaalanı’na uçtuktan sonra sizi 3 terminal binası karşılayacak. 3.Terminal binası genellikle uluslararası uçuşların çoğuna ev sahipliği yapar. İç hatlar ise genellikle diğer iki terminalden yürütülür.Terminal içinde bulunan ücretsiz terminal otobüsleri terminal binaları arasında sık sık çalışır.

Haneda Havaalanı’na Ulaşım

Tokyo Monoray:Monoray,Haneda Havalimanı’nı JR Yamanote Hattı'ndaki Hamamatsucho İstasyonu'na bağlar.Haneda Haavalimanı’na ulaşım için tercih edilebilir.

Otobüs: Birden fazla yerel otobüs şirketi içlerinde büyük otellerle doğrudan ulaşım yolları sunar aynı zamanda Tokyo ve çevresine ulaşım sağlamaya olanak sağlar.

Taksi: Havalimanı çıkışında kolaylıkla taksi bulabilirsiniz.Genellikle şehir merkezine varış yeri ve günün saatine bağlı olarak 5.000 – 10,000 yen arasında değişiklik gösterebilir (Gece geç saatlerde taksiler ek ücret almaktadırlar.)

Adres: Hanedakuko, Ota City, Tokyo 144-0041, Japonya

Kodu: HND

Rakım: 36

Tokyo Haneda Havalimanı