Abu Dhabi - Demokratik Kongo Cumhuriyeti Uçak Bileti

Yolcu.com ayrıcalığıyla Abu Dhabi - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletinizi en hızlı ve en kolay şekilde satın alabilirsiniz

Yapmanız gereken tek şey gideceğiniz günü belirlemek :)

Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Londra
Yarın
Popüler Şehirler
İstanbul
Ankara
İzmir
Antalya
Adana
Bursa

Abu Dhabi Şehir Rehberi

Abu Dhabi

Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi bölgedeki petrol gelirleri sayesinde modern bir mimariye sahip… Basra Körfezi kıyısındaki kentte olan ve adının Türkçe anlamı “Ceylan Toprakları” olan şehirde M.Ö. 3. yüzyıla tarihlenen arkeolojik kalıntılar bulundu. 

Çöl ikliminin hakim olduğu kent anakaraya köprülerle ile bağlı. İklimi nedeniyle Abu Dhabi’yi ziyaret etmek için en uygun mevsimler ilkbahar ve sonbahar. Çeşitli kısıtlamalar da olsa şehirde denizin, alışverişin, eğlence parklarının ve gece hayatının tadını çıkarabilirsiniz. Abu Dhabi uçak bileti sizi çöldeki vahaya uçuracak.

Şeyh Zayed Camii
2004 yılında vefat eden Birleşik Arap Emirlikleri’nin kurucusu ve devlet başkanı anısına inşa edilen Şeyh Zayed Camii, Mussafah ve Maqta Köprüleri arasında konumlanmış.

Qasr al-Hosn
Tatlı su kuyusunu savunmak için 1761 senesinde yapılan Qasr al-Hosn, günümüzde Kültür Bakanlığı’na tahsis edilmiş durumda. Abu Dhabi uçak biletisayesinde Qasr al-Hosn’ı Şubat ayındaki festivalde ziyaret edin.

Emirates Palace 
Arap Kültürü’nü gelen turistlere tanıtmak için inşa edilen Emirates Palace’da spor sahası, bahçe ve ticaret merkezi de var. Abu Dhabi uçak bileti ile film çekimlerine de sahne olan Emirates Palace’ı gezin.

Ferrari World Abu Dhabi
2010 yılında ziyarete açılan hız temalı park Ferrari World Abu Dhabi’ye hıza ve motor sporlarına tutkun olanlar tarafından ziyaret ediliyor. Abu Dhabi uçak bileti sayesinde Ferrari’nin ilk ve tek eğlence parkını doyasıya turlayın.

Jumeirah At Etihad Towers
5 gökdelenin biraraya gelmesiyle oluşan Jumeirah At Etihad Towers’ın ikinci kulesinin 75. katında şehir manzarasına doyacağınız bir seyir terası var. Abu Dhabi uçak bileti ile şehrin manzarasını dilediğiniz kadar fotoğraflayın.

Ulusal Araba Müzesi
Şeyh Hamad Bin Hamdan Al Nahyan’a ait 200 aracın sergilendiği Ulusal Araba Müzesi’nde dünyanın en büyük kamyonu da sergileniyor.

Rivoli
Hem dünyaca ünlü markaların hem de yerel kültürden ürünlerin satıldığı Rivaoli’ye Abu Dhabi uçak bileti ile uçun.

Yas Waterworld
Birleşik Arap Emirlikleri’nin ilk su parkı olan Yas Waterworld, Yas Adası üzerine inşa edilmiş. 15 futbol sahası büyüklüğündeki parkta 45 çeşit su kaydırağı bulunuyor.

Mobil Uygulama

Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Demokratik Kongo Cumhuriyeti

Afrika kıtasının batısında Güney Atlas Okyanusu kıyısında yer alan Demokratik Kongo Cumhuriyeti Kongo, Fransız sömürgesi altında yaşadıktan sonra 1960 yılında bağımsızlığını kazandı. Yaklaşık 20 yıl öncesine kadar Zaire adıyla bilinen ülke 2,345,410 km² yüzölçümü ile Afrika'nın üçüncü büyük ülkesidir. Batısında Kongo, kuzeyinde Orta Afrika Cumhuriyeti ve Sudan, doğusunda Uganda, Rwanda, Burundi ve Tanzanya güneyinde Angola ve Zambiya ülkeleri ile sınır komşusudur. Başkenti Kinşasa şehri olan ülkenin Brazzaville, Ouesso, Owando ve Pointe-Noire ülkenin önemli şehirleridir. Fransızca haricinde Kongo Cumhuriyeti anayasasında Lingála ve Kituba dilleri ülke içerisinde ulusal iletişim dilleri olarak belirtilmiştir. Yaklaşık 103 milyon nüfusa sahip olan ülkenin para birimi Kongo Frangı’dır. Ülkede Ekvator İklimi yaşanmaktadır. Ülkeye seyahat edecek Umuma Mahsus, Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir. Yolcu.com üzerinden kolaylıkla alabileceğiniz Demokratik Kongo Cumhuriyeti ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Gezilecek Yerler 

El değmemiş doğasına eşlik eden vahşi yaşamı ile tarihi ve kültürel birçok yapıya sahip olan eşsiz ülkeye, Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak bileti alarak kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz. 

Nouabalé-Ndoki National Park: Kongo'nun kuzey bölümünde yer alan 1993 yılında açılan ulusal park 3,921 km2 alanı kapsamaktadır. 300'den fazla kuş türünün yanı sıra nesli tükenmekte olan bitkilerinde bulunduğu Nouabalé-Ndoki Ulusal Park Dünya Mirası statüsüne layık görülmüştür. Ayrıca park birçok canlı türüne ev sahipliği yapıyor. 

Virunga Milli Parkı: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nin doğusunda yer alan 7,800 kilometrekarelik bir millî parktır. 1925 yılında Afrika'nın ilk ulusal parkı olarak kurulan Virunga Milli Parkı, ekosistem çeşitliliği konusunda öne çıkıyor. Park 1979'dan beri UNESCO tarafından belirlenen bir dünya mirası alanıdır. 

Kahuzi-Biéga Milli Parkı: Kongo Demokratik Cumhuriyeti'nni doğusundaki Bukavu kasabası yakınlarında yer alan milli park, 6.000 kilometre karelik alanıyla ülkenin en büyük ulusal parklarından biridir. Nesli tükenme tehlikesi olan Doğu ova goriline ev sahipliği yapan milli park 1980 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesine dahil edilmiştir. 

Nyiragongo Dağı: Demokratik Kongo Cumhuriyeti'ndeki Virunga Milli Parkı'nın içinde 3.470 metre yüksekliğe sahip olan Nyiragongo Dağı aktif bir volkandır. 

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Lokasyonu

Mobil Uygulama

Sık Sorulan Sorular

Yolcu.com ile kolaylıkla Abu Dhabi - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak bileti satın alabilirsiniz. Yapmanız gereken Sayfanın üst bölümünde bulunan Bilet Arama bölümünde Nereden-Nereye ve Tarih kısımlarını size uygun şekilde doldurarak arama yapmanız. Daha sonra size en uygun seferi seçip rezervasyon yapabilirsiniz.
Yolcu.com size +250’den fazla havayolu firmalarının en ucuz uçak seferlerini listeler. Bu sayede bütçenize en uygun Abu Dhabi - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletini satın alabilirsiniz
Abu Dhabi - Demokratik Kongo Cumhuriyeti uçak biletinizi Yolcu.com’dan taksitli bir şekilde alabilirsiniz. Taksit seçenekleri ve uygulanan vadeler anlaşmalı olduğumuz bankalar tarafından belirlenmektedir.
Yolcu, size tüm uçak firmalarını karşılaştırabilmeni ve en uygun fiyata uçak bileti satın alabilmeni sağlar. Yolcu.com veya Yolcu.com Mobil uygulaması sayesinde uçak biletinizi kolaylıkla alabilirsiniz.
Havalimanlarında alınan ek önlemler sebebiyle oluşabilecek zaman kayıplarına karşı, uçuştan en az 2 saat önce terminale gelmeleri önerilmektedir.
Uçak biletinizi satın aldıktan hemen sonrasında bilet bilgilerinizi tarafınıza e-mail ve sms ile gönderilmiş olacaktır. Biletinizi bastırmanıza gerek olmadan yalnızca kimliğinizi göstererek seferinizi rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz.